Excess - nowa marka katamaranów w portfolio Groupe Beneteau

2019-12-07 3:12 Materiał sponsorowany

Excess to nowa marka katamaranów żaglowych z portfolio Groupe Beneteau, stworzona w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którzy pod żaglami poszukują zarazem komfortu jak i emocji.

Nowoczesna linia kadłuba oraz stylistyka wnętrza, takielunek dobrany w celu maksymalizacji osiągów, funkcjonalne i ergonomiczne wnętrza, to wszystko oferuje najmłodsza rodzina katamaranów na rynku.

Charakterystycznym elementem ich designu jest brak flybridge’a. Umożliwiło to przesunięcie masztu do tyłu i obniżenie bomu, a tym samym powiększenie powierzchni żagli i uzyskanie bardzo dobrych parametrów nautycznych. To co ma też korzystny wpływ na osiągi i manewrowość to zastosowanie grota typu square head oraz samohalsującego foka.

Katamarany Excess wyposażone zostały w dwa stanowiska sterowe, umieszczone na rufie, bezpośrednio nad kolumnami sterowymi, co ma kluczowe znaczenie dla responsywności i zwrotności jachtu. Poza tym, zachowana została dobra widoczność z poziomu sternika na burty i część dziobową, co wynika między innymi z zastosowania dużych, panoramicznych okien w mesie. Ponadto, innowacyjne rozwiązania jakim jest otwierany dach w kokpicie rufowym, poprawia nie tylko widoczność na ożaglowanie, jest też idealnym rozwiązaniem dla amatorów kąpieli słonecznych.

Excess – nowa marka katamaranów
Autor: Christophe Launay / mat. pras.

Staranność wykonania, estetyka i dbałość o każdy szczegół charakteryzują zarówno design katamaranów Excess z zewnątrz, jak i jego wnętrza. Kod kolorystyczny marki – szary, biały i pomarańczowy, został odzwierciedlony nawet w specjalnie zaprojektowanym olinowaniu, czy life linach.

Wnętrza są przestronne i funkcjonalne. Mesa jest doskonale doświetlona. Umieszczono tutaj dużą L-kształtną sofą i stół jadalny. W połączeniu z kuchnią jest to miejsce stworzone do wspólnego biesiadowania. Nowoczesne, minimalistyczne, ale zarazem eleganckie kabiny zostały wykończone w materiałach, które nadają im lekkości i świeżości. Panele lakierowane bądź tapicerowane w kolorze białym, bądź szarym przeplatają się z elementami wykonanymi w jasnym drewnie.  Producent oferuje kilka konfiguracji wnętrza, na 12-ce 3 lub 4 kabiny, a na 15-ce 3, 4 lub 6 kabin.

Podczas wrześniowych targów w Cannes zadebiutowały dwie pierwsze jednostki z gamy Excess – 12 i 15. Na tym jednak nie koniec i producent już zapowiada kolejne modele, 11-kę, 13-kę i 14-kę. Światowa premiera tej pierwszej zaplanowana jest na nadchodzące targi w Düsseldorfie, które odbędą się w dniach 18-26 stycznia 2020 roku.

Więcej na: http://rr-yachts.pl/jachty-zaglowe/excess

Excess – nowa marka katamaranów
Autor: Christophe Launay / mat. pras.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.