Raport stanu stoczni reprezentowanych przez SUPER YACHTS

2020-03-25 16:48 Materiał sponsorowany
Hanse 588
Autor: mat. firmowe

Drogi Kliencie! Mam nadzieję, że czytasz tego maila w pełnym zdrowiu, zachowując zdrowy rozsądek wobec doniesień medialnych i dbając o higienę psychiczną i fizyczną.

Wobec wielu zapytań, szczególnie od Klientów wybierających się na targi Wiatr i Woda oraz Le Grande Motte Multihull Boat Show, informujemy że mimo odwołania tych imprez, zarówno my jak i niektóre stocznie działamy prawie bez zakłóceń.

Zachowujemy najwyższą ostrożność, pracujemy zdalnie, nie organizujemy spotkań i nie przyjmujemy gości. Parafrazując klasyka: „Kiedy wiatr historii zmienia kierunek, jedni budują mury, a inni wiatraki. Albo żaglowce.” I tak:

- Wszystkie zamówione u nas jachty na ten sezon są wciąż w produkcji, a terminy ich dostaw, poza jednym wyjątkiem, nie wymagały na ten moment przesunięcia. Zawieszenie przedwczoraj działalności stoczni AMEL wynika z ogólnych rozporządzeń krajowych i dotyka wszystkich stoczni we Francji.

- Niemiecka stocznia Hanse Yachts AG, produkująca jachty marek Hanse, Sealine, Moody, Dehler i Fjord, działa bez opóźnień – zamówienia złożone przez nas nawet w tym tygodniu realizowane są terminowo i na ten moment nic nie zapowiada zagrożeń. W opublikowanej wczoraj informacji prasowej Stoczni czytamy: „HanseYachts AG zdołała na czas zabezpieczyć swoje zakłady produkcyjne i zapasy, gwarantując sobie i Klientom niezakłóconą produkcję jachtów, a swoim pracownikom zdrowie i zatrudnienie.” Z racji swojego potencjału produkcyjnego (druga co do wielkości stocznia żaglowa na świecie) Stocznia ta wciąż jeszcze dysponuje wolnymi slotami na jachty do odbioru na sezon 2020. Pełna wersja najświeższej informacji prasowej Hanse Yachts poniżej.

- Włoska stocznia Solaris planuje wznowić produkcję 30 marca. Południowoafrykańska stocznia Leopard działa na bieżąco.

- Nie możemy w najbliższych tygodniach zaoferować spotkań osobistych, oględzin jachtów demo, ani odwiedzin w stoczniach, ale w razie potrzeby czy ciekawości zapraszamy do kontaktu telefonicznego, na naszą stronę www.superyachts.pl oraz do lektury naszego magazynu www.yachtinglife.pl.

Pobyt w domu i – przymusowe czy dobrowolne – wolniejsze tempo życia, sprzyja tej formie aktywności. Dzięki technologii jesteśmy w stanie spotkać się na odległość, z bezpieczeństwa własnego domu. Pod kątem merytorycznym ma to wartość porównywalną do spotkania twarzą w twarz, a w zaistniałej sytuacji jest rozwiązaniem potencjalnego problemu.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim, by życie jak najszybciej wróciło do normy i aby rozpoczynająca się wiosna była zapowiedzią udanego sezonu na wodzie.

Przemysław Tarnacki

Super Yachts logo
Autor: mat. firmowe

HanseYachts AG zabezpiecza produkcję i miejsca pracyGreifswald, Niemcy, 19 marca 2020 r.

W okresie, kiedy nagłówki prasowe na całym świecie niemal całkowicie zdominowane zostały przez koronawirus, a aktywność publiczną ograniczamy wszyscy do minimum, Stocznia HanseYachts AG zdołała na czas zabezpieczyć swoje zakłady produkcyjne i zapasy, gwarantując sobie i Klientom niezakłóconą produkcję jachtów, a swoim pracownikom zdrowie i zatrudnienie.

Opracowano i wdrożono szeroki pakiet środków i działań w celu utrzymania ciągłości produkcji, a tym samym spełnienia zobowiązań naszej społecznej odpowiedzialności biznesu w czasach tego trudnego kryzysu.

Obok uruchomienia rygorystycznych procedur higienicznych, oddzielono od siebie różne strefy produkcji, a gdzie tylko było to możliwe, uruchomiono pracę zdalną. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych szkutników, na teren zakładu nie mają obecnie wstępu odwiedzający, w tym także nasz własny zespół sił sprzedaży. Ponadto odwołane zostały wszystkie krajowe i międzynarodowe podróże służbowe.

Dzięki wprowadzeniu wszystkich tych kroków odpowiednio wcześnie, wszystkie nasze linie produkcyjne pracują niezmiennie na pełnych obrotach. Wszystkie marki HanseYachts AG wciąż dysponują pełnym potencjałem produkcyjnym, a przyjęte i nadchodzące zamówienia powinny być realizowane terminowo. Jest to możliwe dzięki stałemu monitorowaniu i zwiększaniu zdolności magazynowania części produkowanych za granicą, co w dużym stopniu uniezależnia Stocznię od ewentualnych zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Dr Jens Gerhardt, CEO w HanseYachts AG: „Cały czas otrzymujemy zapytania i zamówienia na nowe jachty na zbliżające się lato. Klienci doskonale rozumieją, że w takich czasach jacht jest najlepszą propozycją na beztroskie, odcięte od świata i bezpieczne wakacje z rodziną. Czy można wyobrazić sobie lepszy urlop niż na własnym jachcie?”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.