Zachodniopomorski Związek Żeglarski wybrał nowe władze

2020-03-04 15:10 inf. ZOZŻ
Marcin Raubo
Autor: facebook.com/marcin.raubo

Sejmik Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wybrał nowego Prezesa i pozostałych władz Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Prezesem został Marcin Raubo z YKP Szczecin, wygrywając w głosowaniu z 2 innymi kandydatami. Dotychczasowy Prezes po 27 latach nie kandydował ponownie.

Sejmik ZOZŻ trwał ponad 9 godzin i był jednym z najdłuższych w historii. Zgromadzeniu towarzyszyło wiele emocji i dyskusji, do tego stopnia, że tak naprawdę prawdziwe obrady rozpoczęły się po 3 godzinach od startu Sejmiku, z uwagi na aż 3 krotne głosowanie nad wyborem Przewodniczącego Zgromadzenia.

Zgromadzenie wybrali nowy program i grupę osób do Zarządu prowadzonych przez Marcina Raubo. Jest to niewątpliwie wielka zmiana pokoleniowa, ponieważ dotychczasowy Prezes Zbigniew Zalewski i większość członków Zarządu pełniło tą funkcję od 27 lat…

Marcin Raubo jest komandorem Yacht Klubu Polski Szczecin, przedsiębiorcą, organizatorem regat i promotorem żeglarstwa.

– Roboty jest przed nami mnóstwo, tutaj będzie problem za co zabrać się w pierwszej kolejności. Ja ten plan układam już kilku tygodni, mam mocną ekipę w Zarządzie, wiele pomysłów, a mimo to wciąż pojawiają się nowe. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania, widać że środowisko potrzebowało zmian i cieszę się że nasza propozycja znalazła poparcie i uznanie delegatów. Pozostaje mi i kolegom w Zarządzie zakasać rękawy i brać się do roboty – podsumował Raubo.

Do Zarządu Okręgu zostali wybrani wszyscy proponowani przez nowego Prezesa kandydaci, Jacek Klimecki, Borys Boratyński, Andrzej Armiński, Piotr Maras, Artur Burdziej, Wojciech Denderski, Wojciech Kaczor i Maciej Cylupa. Zarząd ze swoje grona wybrał Borysa Boratyńskiego na stanowisko Wice Prezesa, Jacka Klimeckiego na Skarbnika a Piotra Marasa na stanowisko Sekretarza. Trwają pracę nad szczegółowym zakresem prac i podziałem obowiązków członków Zarządu.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani Ryszard Czechowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski

Do Sądu Koleżeńskiego zostali wybrani Zbigniew Andruszkiewicz, Henryk Kałuża, Maciej Korek, Zygmunt Kowalski i Patryk Zbroja.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.