W sierpniu druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days

2020-03-14 18:02 inf. pras.
Charlotta Sailing Days
Autor: mat. pras. Charlotta Sailing Days

Od 5 do 9 sierpnia odbędzie się w Ustce druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days. To najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi, choć warunki pogodowe – wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

W tym roku regaty w Ustce będą jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie! Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutują juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa. W drugiej części wystartują, tak jak w poprzednim roku, katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender. Dla tych klas regaty będą miały rangę Mistrzostw Polski, natomiast juniorzy będą ścigać się o punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski i sprawdzą swoje umiejętności na pełnym morzu przed startem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w regatach organizatorzy zapraszają do zapisów dostępnych na stronie www.ucsdays.com. Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia na Fanpage Ustka Charlotta Sailing Days.

Pierwsza edycja regat w Ustce udowodniła, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego typu zawodów sportowych, dlatego podjęto decyzję o realizacji drugiej edycji w tym roku.

Zeszłoroczne regaty w Ustce były pierwszymi zawodami na Środkowym Wybrzeżu o randze Mistrzostw Polski w tej kategorii żeglarskiej – mówi Jacek Graczyk Burmistrz Miasta Ustka. Organizatorzy i sponsorzy liczą, że ta inicjatywa spopularyzuje żeglarstwo w Ustce. – Tym bardziej cieszy nas frekwencja i pozytywne opinie. Okazuje się, że żeglarze i kibice docenili nie tylko odpowiednią infrastrukturę oraz dostęp do otwartego morza. Duże znaczenie miały też dodatkowe udogodnienia, takie jak rozbudowana baza noclegowa blisko portu, najpiękniejsze w Polsce piaszczyste plaże, nadmorskie restauracje oraz szeroka oferta atrakcji, z których uczestnicy i ich rodziny korzystali podczas pobytu w Ustce. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days weźmie udział jeszcze więcej miłośników żeglarstwa.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Ustka, Dolina Charlotty Resort & SPA i Klub Żeglarski Pro Sport, a impreza jest współfinansowana przez Miasto Ustka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.