DOMETIC – nowocześnie i aktywnie w segmencie MARIN

2020-03-16 13:31 Materiał sponsorowany

Jak na globalnego lidera sprzedaży rozwiązań ułatwiających podróżowanie, firma Dometic nie pozostaje obojętna również na użytkowników poruszających się po wodzie. Sprzęt taki jak lodówki, klimatyzacje, systemy zasilania, układy sterownicze czy wreszcie produkty sanitarne, to nieodzowne i konieczne elementy wyposażenia jednostek pływających.

Na jachtowym tronie

Na rynku pojawiło się ostatnio kilka nowatorskich propozycji firmy Dometic, które z całą pewnością zainteresują armatorów i producentów jachtów. Toaleta Dometic MF 7120, to propozycja dla każdego rodzaju jednostek pływających. Elektryczna toaleta z rozdrabniaczem o standardowej wysokości , pracuje przy klasycznym napięciu 12V . Miła dla oka z drewnianym siedziskiem i zapewniająca oszczędność miejsca toaleta z maceratorem o proporcjach toalety domowej, wykorzystuje do spłukiwania słodką wodę w niezwykle ekonomiczny sposób. Dzięki zastosowaniu technologii Orbit 360° idealnie pasuje do małych przestrzeni. Jest cicha, efektywna i energooszczędna w swym założeniu.

Gra w ciepło – zimno

Nie trudno się domyśleć, że kolejna oferta dotyczy klimatyzacji. Dometic Turbo DTU jest mocnym, cichym, samowystarczalnym i kompaktowym urządzeniem. Klimatyzator pracuje przy napięciu 230 V / 60 H. Seria Turbo rewolucjonizując projektowanie kompaktowych systemów klimatyzacji charakteryzuje się wytrzymałością i wydajnością zarówno w procesie chłodzenia jak i grzania.

Niewielkie wymiary kompozytowej, pozbawionej rdzy miski odpływowej zapewniają liczne możliwości montażowe. Trzy odpływy szybko odprowadzające skroploną wodę i system montażu tłumiący wibracje sprawia, że urządzenie działa ciszej i jest praktycznie wolne od jakichkolwiek wibracji a opcjonalna osłona dźwiękoszczelna Turbo zapewnia nawet o 50% niższy hała

Mało miejsca?

Dzięki eleganckiej 20 – litrowej, kompaktowej lodówce szufladowej nie trzeba rezygnować z komfortu użytkowania efektywnego urządzenia chłodniczego. Dometic Coolmatic SD 20 doskonale sprawdza się przy ograniczonej przestrzeni zarówno przy wersji w zabudowie jak i osobno instalowanej. Wyposażona w termostat z płynną regulacją temperatury o zakresie +15 C do 0C , zwiększa efektywność pracy urządzenia chłodniczego, a wysuwana na prowadnicach kulkowych szuflada pozwala na niezwykle łatwy dostęp do zawartości lodówki,

Siła i ekologia

W asortymencie pokazały się również propozycje firmy Dometic, które z całą pewnością zainteresują również. zwolenników ochrony środowiska. Pierwszy w branży, całkowicie elektryczny układ zdalnego sterowania. Cała konstrukcja sterociągu OPTIMUS nie wymaga stosowania cieczy i została wyprodukowana z zastosowaniem nowoczesnych komponentów mechanicznych i wysublimowanej zintegrowanej elektroniki. Optimus, to pierwsze w branży morskiej całkowicie elektryczne rozwiązanie tego typu dla silników zaburtowych na rynku europejskim. Produkt został opracowany wyłącznie do użytku z popularnym joystickiem Optimus i systemami elektrycznego wspomagania sterowania (EPS). Ten prosty w instalacji, a jednocześnie zaawansowany technologicznie sterociąg może współpracować z wieloma najpopularniejszymi markami silników firm Yamaha, Mercury, Suzuki i Honda. To sprawdzona technologia przyszłości, lepsza dla środowiska, inteligentnie skonstruowana i wydajna energetycznie.

Przyjemny cień

Przestronne wnętrza współczesnych katamaranów charakteryzują się dużymi, panoramicznymi oknami, przez które nie rzadko świeci ostre, przenikliwe słoneczne światło. Dometic rozszerza swoją ofertę również w zakresie zasłon okiennych, dodając produkty dla katamaranów Nautitech. Właściciele jednostek tej marki mogą teraz skorzystać z rozwiązań Dometic i zamontować ręczne rolety Dometic Shaped Skysol Classic jako opcjonalny dodatek. Ta roleta to niezwykle uporządkowane i oszczędzające czas rozwiązanie do zasłaniania okien o różnych kształtach i najbardziej skomplikowanych konfiguracjach. Seria dopełnia standardowo montowane rolety Dometic Skysol Motion, automatycznie wysuwane i proste w montażu pasujące do okien serii 46 Nautitech.

DOMETIC – nowocześnie i aktywnie w segmencie MARIN
Autor: mat. firmowe

O wszystkich nowościach DOMETIC czytaj na stronie www.dometic.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.