Piotr Tarnacki: ważne jest zaufanie do sprzętu i ludzi

2020-04-10 1:11 Materiał sponsorowany
Piotr Tarnacki
Autor: mat. pras. Helly Hansen

Żeglarz, jak każdy sportowiec przygotowując się do sezonu nie może pozwolić sobie na eksperymenty, ryzyko- każde miesiące przygotowań maja dać oczekiwany rezultat. „We wszystkim, co robię bardzo ważne jest zaufanie, zarówno do sprzętu, jak i do ludzi. Dlatego w pierwszym i drugim przypadku stawiam na najlepszych.” Piotr Tarnacki podkreśla, że stawia na najlepszych, bo każdy szczegół ma duże znaczenie- jacht, żagle czy strój.

„Żeglarstwo to sport techniczny i przygotowania do najważniejszych startów tak naprawdę trwają cały rok. Każdy element jest tak samo ważny. Tylko wtedy, kiedy wszystko mam perfekcyjnie przygotowane, mogę skupić się na celu, jakim jest zwycięstwo. 

W tym roku Tarnacki przygotowuje się do kolejnych zwycięstw – przed nim starty w klasie Micro 32 ale również ogromne wyzwanie organizacyjne jakim ma być Gdańsk Sailing Week. Na zaufanie mistrza zapracowała marka odzieży żeglarskiej Helly Hansen. To tę kolekcję wykorzystuje jego team podczas przygotowań i startów po kolejne zwycięstwa.

Piotr Tarnacki
Autor: mat. pras. Helly Hansen

Piotr Tarnacki - żeglarz, lider i założyciel 77 Racing Club, dziewięciokrotny Mistrz Świata, kilkunastokrotny Mistrz Polski, triumfator Pucharu Świata i Europy. Dwukrotny zdobywca nagrody Żeglarza Roku. W 2018 i 2019 roku został wyróżniony podczas Gdańskiej Gali Sportu dla 10. najlepszych sportowców. Piotr Tarnacki w 2020 roku będzie walczył o 10. Tytuł Mistrza Świata w klasie Micro- trzymamy kciuki!

77 Racing Club to zawodowy klub żeglarski, który znajduje się w wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscu, w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku- Pomnika Historii Polski. Klub prowadzi m.in. akademię żeglarską dla pasjonatów regat oraz program szkoleniowy dla firm łączący żeglarstwo i biznes. Obecnie prowadzona jest rewitalizacja całego terenu. Docelowo w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście ma powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych. W 2021 w tym miejscu mają odbyć się Mistrzostwa Świata w żeglarskiej klasie Micro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.