Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa przeniesiona

2020-03-10 14:10 inf. pras. organizatorów
Żeglarska konferencja bezpieczeństwa
Autor: Tadeusz Lademann

Decyzją prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego, Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa zostaje przeniesiona na inny termin. Przyczyną jest rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce.

– W żadnym wypadku nie panikujemy. Kierujemy się po prostu rozsądkiem – wyjaśnia Bogusław Witkowski. – Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie uczestników konferencji i nie będziemy go ryzykować.

VI Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa „Warsztaty bezpiecznego żeglowania” miała się odbyć 21 i 22 marca w Gdyni. To jedno z najważniejszych żeglarskich wydarzeń w Polsce poświęcone bezpiecznemu żeglowaniu po morzu. Co roku gromadzi ponad 200 żeglarzy z całego kraju zainteresowanych tematem. Jej organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski, w tym roku przy współpracy Szkoły Morskiej w Gdyni, która podziela decyzję PoZŻ.

Prezes Witkowski wyjaśnia, że konferencja odbędzie się w innym terminie. Ci, którzy zapisali się do udziału w wydarzeniu w terminie 21-22 marca będą mieli pierwszeństwo w zapisach na kolejny termin. Zostanie on podany w odpowiednim czasie.

- Znam żeglarzy i wiem, że dla nich, tak samo jak dla nas, organizatorów spotkania, najważniejsze jest bezpieczeństwo – mówi Witkowski. – Jestem więc przekonany, że ze zrozumieniem podejdą do naszej decyzji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.