16-letnia najprawdziwsza księżniczka mistrzynią kraju w surfingu

2020-10-29 12:33 MŻ, PAP
Księżniczka Aleksandra zdobyła medal
Autor: INSTAGRAM Księżniczka Aleksandra zdobyła medal

Pasje sportowe w tej rodzinie znane są nie od dziś. Dlatego nikogo w Norwegii nie dziwi zainteresowanie członków tamtejszego rodu królewskiego zawodami w rozmaitych dyscyplinach. Nie raz władca Norwegi Harald V bywał na zawodach narciarstwa klasycznego, a kiedy w akcji pojawiła się jego... wnuczka Ingrid Aleksandra, cały dwór wpadł w zachwyt.

I nie chodziło wcale o sam występ. Nowiem norweska księżniczka Ingrid Aleksandra została mistrzynią kraju w surfingu w klasie juniorek! W ten sposób kontynuuje bogate rodzinne tradycje sportowe. Zawody były rozgrywane w miniony weekend w wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych z silnym wiatrem i niską temperaturą na plaży w Jaeren koło Oslo. 16-letnia księżniczka wygrała je z bardzo dużą przewagą punktową. Na plaży kibicowali jej ojciec, następca tronu Haakon z małżonką, księżną Mette-Marit. Dwór królewski ogłosił triumf księżniczki na swojej oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych podkreślając, że jest z niej bardzo dumny, ponieważ sport od wielu lat jest częścią życia rodziny królewskiej.

Super Raport 28.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - Senator, PiS; Szymon Hołownia - Polska 2050 oraz prof. Ewa Łętowska - sędzia TK w stanie spoczynku)

Dziadek Inrid, 83-letni król Harald V jest trzykrotnym olimpijczykiem (1964, 1968 i 1972 ), a w Tokio (1964) był chorążym reprezentacji Norwegii. Startował wiele lat w żeglarstwie i zdobył m.in. złoto mistrzostw świata w klasie jednej tony w Kilonii w 1987 roku. W 2005 roku na jachcie „Fram XV” wywalczył mistrzostwo Europy w żeglarstwie pełnomorskim. W 2016 w wieku 79 lat zdobył jeszcze srebrny medal MŚ w Toronto.

Anna Lewandowska na PROTEŚCIE w sprawie ABORCJI! Wrzuciła ZDJĘCIE

Z kolei pradziadek 16-latki, panujący w latach 1957-1991 Olav V, również był żeglarzem i zdobył złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Amsterdamie w 1928 roku w klasie 6-metrów. Był też zapalonym narciarzem i kilka razy uczestniczył w konkursie skoków na skoczni Holmenkollen w Oslo.

SEKSOWNA gimnastyczka w fikuśnej, erotycznej bieliźnie. Znów rozpaliła fanów swoimi ZDJĘCIAMI

Norweskie media skomentowały, że księżniczka jest ogromnym talentem i teraz jej celem są igrzyska olimpijskie, na których w Tokio zadebiutuje surfing, a jeżeli się nie uda tym razem, to z pewnością wystartuje w następnych.

Źródło: 16-letnia najprawdziwsza księżniczka mistrzynią kraju w surfingu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.