Aplikacja TAIDER: Mazury w twoim telefonie!

2019-12-02 13:19 Paweł Paterek
Aplikacja TAIDER
Autor: mat. promocyjne

Aplikacja Taider to zestaw elektronicznych map do zainstalowania na smartfonie, obejmujących region Wielkich Jezior Mazurskich. Mapy batymetryczne są bardzo czytelne i łatwe w obsłudze. Zawierają informacje o głębokościach i podwodnych przeszkodach, plany portów, lokalizacje miejsc do cumowania i pomostów, stref ciszy oraz system ostrzegania przed mieliznami. Ciekawe oprogramowanie nie tylko dla tych, którzy rozpoczynają żeglarską przygodę z Mazurami.

Największym walorem aplikacji są funkcje poprawiające bezpieczeństwo żeglugi na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Na mapy, które można pobrać na Androida lub Apple’a, naniesiono precyzyjne informacje o głębokościach oraz lokalizacje podwodnych kamieni, mielizn i raf. Także tych, które nie są oznaczone bojami na wodzie lub tyczkami. Ponadto oprogramowanie wyposażone jest w system dźwiękowego ostrzegania przed przeszkodami. Wszystko to pozwala na bezpieczniejsze eksplorowanie jezior także poza szlakiem. Oczywiście szlak wodny jest w aplikacji bardzo dobrze oznaczony ikonami pływających boi.

Taider jest też przewodnikiem po portach i przystaniach Mazur. Po kliknięciu w odpowiednią ikonkę wyświetlone zostaną podstawowe informacje dotyczące opłat portowych. Cennik usług zawiera ogólne wartości w zależności od wielkości jachtu oraz szczegółowe dane na temat cen za prąd, gaz prysznice, mycie naczyń, WC oraz informacje o dostępności slipu bądź dźwigu. Uwzględniono ponadto tak szczegółowe dane jak położenie kei gościnnych i rezydenckich w danym porcie oraz usytuowanie kąpielisk. Twórcy aplikacji twierdzą, że Taider ma największą elektroniczną bazę portów i przystani na Mazurach. Jeśli decydujemy się na postój poza portem, aplikacja jest również bardzo pomocna.

Aplikacja Taider
Autor: mat. promocyjne Na mapy naniesiono m.in. precyzyjne informacje o głębokościach

Na elektronicznych mapach małymi kotwiczkami oznaczono lokalizacje wygodnych do cumowania miejsc przy brzegu, a także pomostów i kei. Grafiki są dokładne i dobrze oddają układ linii brzegowej oraz pokazują nawet niewielkie przecinki w trzcinach. Podane są również głębokości podczas podejścia do brzegu. Planowanie biwaku na dziko staje się przez to dużo łatwiejsze, szczególnie dla tych osób, które dopiero odkrywają mazurskie zakamarki.

Całość naszego rejsu możemy dokładnie zarchiwizować. Aplikacja podaje bowiem aktualną prędkość, przebyty dystans oraz zapisuje przepłynięty szlak. Po kliknięciu czerwonej ikonki następuje rejestracja naszej trasy. Po zakończeniu rejsu można to odtworzyć i zliczyć.

Mapy jezior mazurskich w systemie Taider sporządzone zostały na podstawie najnowszych pomiarów batymetrycznych i są corocznie aktualizowane. – Sama aplikacja nie zakłóca korzystania z map niepotrzebnym przerostem dodatkowych funkcji, kładąc nacisk przede wszystkim na prostą, intuicyjną obsługę, czytelność oraz bezpieczeństwo. W przyszłym sezonie firma planuje wykonanie pomiarów batymetrycznych jeziora Śniardwy oraz większą aktualizację samej aplikacji. Wprowadzona zostanie m.in. funkcja planowania trasy – zapewnia Michał Kuźmiński z firmy Taider.

Aplikacja przez 24 godziny jest dostępna bezpłatnie. Na dłuższe okresy trzeba wykupić dostęp w jednej z kilku wersji cenowych. Pobrać ją można ze strony www.taider.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.