Dobre Jachty wracają z Dusseldorfu z nową marką!

2019-01-31 13:54 materiały prasowe Cranchi

Podczas zakończonych 27 stycznia targów jachtowych Boot w Dussldorfie przedstawiciele firmy Dobre Jachty podpisali porozumienie o współpracy z włoską stocznią Cranchi specjalizującą się w produkcji luksusowych jachtów motorowych. Tym samym Dobre Jachty stały się wyłączonym dystrybutorem w Polsce stoczni Cranchi, dołączając jej jednostki do szerokiej gamy oferowanych jachtów motorowych oraz żaglowych (Lagoon, Jeanneau, CNB, Prestige oraz Invictus).

Cranchi, jedna z najbardziej rozpoznawalnych włoskich marek, zajmuje się budową jachtów motorowych od niemal 150 lat, czyli od roku 1870 r. „Jesteśmy dumni, że właściciele stoczni zaufali właśnie nam i że możemy powiększyć portfolio oferowanych jachtów o modele Cranchi. Z ogromną radością będziemy prezentowali i polecali naszym klientom przepiękne jachty Cranchi, których niezaprzeczalnym atutem jest fenomenalny design i znakomite osiągi. W stajni Cranchi znajdują się zarówno duże, luksusowe jachty kabinowe jak i modele otwarto pokładowe, od 8 do 20 m długości, a podczas tegorocznych targów w Cannes zaprezentujemy nową flagową jednostkę o długości 78 stóp (24m). Jetem przekonany, że polscy wielbiciele jachtingu pokochają te wyjątkowe motorówki” - mówi Maciej Stompór, prezes spółki Dobre Jachty.

Cranchi
Autor: materiały firmowe Cranchi

Stocznia Cranchi szczyci się zamiłowaniem do tworzenia jachtów o stylowych, eleganckich liniach umiejętnie łączących tradycję z nowoczesnością. Dwie nowoczesne fabryki znajdują się w Lombardii, tuż nad przepięknym jeziorem Como, po którym pod koniec XIX pływały pierwsze modele Cranchi – od początku istnienia stoczni, wyprodukowano ponad 20.000 jachtów motorowych. Dzisiaj jachty Cranchi można spotkać niemal na wszystkich akwenach na całym świecie, w ofercie stoczni znajdują się zarówno jednostki morskie, jak i mniejsze jachty typowe do krótkich rejsów na śródlądziu lub w przybrzeżnych morskich zatoczkach. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy design oraz materiały użyte do wykończenia wnętrz (skóra, drewno, lustrzane powierzchnie, oświetlenie) - za ostateczny wygląd łodzi odpowiada Christian Grande, jeden z najlepszych projektantów jachtowych na świecie.

Podczas 50 edycji targów BOOT Dusseldorf miało miejsce wręczenie prestiżowej nagrody European Powerboat of The Year 2019, którą otrzymał jacht motorowy Cranchi T36 Crossover. Jury konkursowe, złożone z dziennikarzy oraz branżowych ekspertów, doceniło umiejętne połączenie komfortu oraz właściwości nautycznych jednostki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.