Balt 918 Tytan: dynamiczny spacerowicz

2019-08-02 16:52 Materiał sponsorowany

Półślizgowy Balt 918 Tytan, opracowany został przez firmę D&S Yacht Design, a autorami zostali Jacek Daszkiewicz i Krzysztof Smaga. Pomimo ewidentnie wspólnego DNA z poprzednikiem ( Balt 818 ) to zupełnie inaczej zaprojektowana i wyposażona konstrukcja.

Budowany jest w stoczni Balt Yacht z Augustowa Balt 918 Tytan został pomyślany jako dwupokładowy, jacht spacerowy o smukłej i zgrabnej sylwetce, ale z możliwością osiągania prędkości półślizgowych. Stąd w zależności od potrzeb klienta proponowana jest szeroka paleta układów napędowych. ( max. 150 KM ) Gabaryty tej jednostki pozwalają na jego transport bez specjalnych zezwoleń, lecz w myśl maksymy „Mniej znaczy więcej” łódź zadziwia ergonomicznym wykorzystaniem wnętrza. Miejsce do spania dla sześciu osób w trzech podwójnych kabinach, pełna kabina toaletowa z WC i prysznicem. Przestronna mesa/salon z dwiema kanapami i dużym stołem umieszczone zostały na pokładzie głównym, w mocno przeszklonej nadbudówce. Wnętrze jest jasne dzięki olbrzymim taflom okien z lufcikami, które wraz z otwieranym dachem doskonale poprawiają wentylację wnętrza a całość wykorzystano do stworzenia maksymalnie wygodnych warunków podróżowania.

Dookoła kokpitu znajduje się wygodna kanapa z możliwością postawienia przed nią ruchomego stolika. Na dziób można przejść z obu stron nadbudówki po asymetrycznie wykonanych półpokładach. Dla bezpieczeństwa zamontowane zostały solidne relingi burtowe oraz dodatkowo relingi dachowe wzdłuż bocznej krawędzi nadbudówki.

Pokład dolny to mały przedsionek, z którego prowadzą drzwi do kajut sypialnych i łazienki. Dwie kajuty rufowe są symetryczne i schowane pod podłogą kokpitu głównego. Przy ich wejściu zapewniona jest pełna wysokość stania. Dziobowa kabina jest największa. Stoi w niej duże łóżko, szafka ubraniowa, półki i olbrzymi schowek pod materacem. Kajuta jest jasna i doskonale wentylowana dzięki lufcikom w oknach bocznych oraz otwieranemu lukowi w suficie. Jacht prowadzi i manewruje się niezwykle łatwo a świetne właściwości nautyczne można od razu zauważyć.

Bezpieczeństwo, ergonomia i styl – tak w skrócie można określić jacht Balt 918 Tytan. Nie dziwi więc wcale otrzymana nominacja w konkursie „Jacht Roku w Polsce 2020” w kategorii Jachty Motorowe Specjalne.

Balt 918 Tytan
Autor: mat. firmowe

Dane techniczne:
długość całkowita kadłuba: 9,18 m
szerokość całkowita: 3,00 m
zanurzenie: 0,48 m
masa: 3000 kg
maks. moc silnika przyczepnego: 2 x 115 KM/2 x 86 kW
zbiornik paliwa: 120 do 239 l
zbiornik wody: 120 – 240 l
zbiornik fekaliów: 50 l
liczba koi: 3
kategoria projektowa CE: C6
projektant: D&S Yacht Design (J. Daszkiewicz/K. Smaga)
producent: Balt-Yacht K.A. i B. Kozłowscy sp.j.
więcej: www.baltyacht.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.