Admiral X Force 145 – co za luksus! Najdroższy na świecie? [ZDJĘCIA]

2017-03-18 11:09 Andreas Nicolaides

Admiral X Force 145 to najnowocześniejszy, najbardziej luksusowy i najdroższy jacht na świecie. Jego wartość szacuje się na ponad miliard dolarów!

Najdroższy jacht świata Admiral X Force 145 zadebiutował we wrześniu minionego roku podczas Monaco Yacht Show, jednej z największych na świecie wystaw jachtów motorowych (w 2016 roku odbędzie się ona w dniach 28 września-1 października). Cena Admiral X Force 145 podobno przekracza miliard dolarów, choć jej dokładna wysokość znana jest tylko potencjalnym klientom.

Projekt statku przygotowało monakijskie studio Dobroserdov Design, natomiast wyprodukowała go włoska firma Admiral Yachts, która budową jachtów zajmuje się od 1966 roku.

Wnętrze luksusowego jachtu

Admiral X Force 145 mierzy 145 metrów długości. Na jego pokładzie znajdują się bary, restauracje, dwa baseny, dwa kina, siłownie, SPA, ogród, fontanna, a także dwa lądowiska dla helikopterów i garaże dla samochodów. Wnętrza wypełniają kryształowe żyrandole i marmurowe podłogi. Na wyposażeniu statku są m.in. skutery wodne i motorówki. To bez wątpienia najbardziej luksusowy jacht motorowy na świecie!

ZOBACZ TAKŻE: 10 najdroższych jachtów świata

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.