Zagle.se.pl » Jachty Motorowe » Zobacz czym pływają polscy milionerzy!

Zobacz czym pływają polscy milionerzy!

Kogo gościł na pokładzie swojego jachtu Zbigniew Niemczycki? Jakich kanałów telewizyjnych nie może zabraknąć na "Pioli" Zygmunta Solorza? I gdzie łowi ryby Józef Wojciechowski? Zobacz z kim, gdzie i czym pływają najbogatsi Polacy.

"Phoenix 2" – jacht rodzeństwa Kulczyków

Rodzeństwo Dominika i Sebastian Kulczykowie, zajmujący pierwsze miejsce na liście najbogatszych Polaków pływają na "Phoenix 2". Jacht ma 90 metrów długości. Początkowo mierzył 87 metrów, ale pierwszy właściciel, Jan Kulczyk zaraz po zwodowaniu zamówił kilkumetrową rzeźbę feniksa, dla której trzeba było wydłużyć konstrukcję dziobu. Głowa mitycznego ptaka wystaje poza pokład, dzięki czemu jacht awansował na 40. miejsce wśród najdłuższych jednostek świata.

Został stworzony w znanej niemieckiej stoczni Lurssen, a na pokładzie znajduje się kino, jacuzzi, oraz basen i lądowisko dla helikoptera. Na czterokondygnacyjnej jednostce może gościć na raz prawie 40 osób. Wśród nich swego czasu znalazł się książe Monako Albert II czy Maryla Rodowicz. "Phoenix 2" można wyczarterować za około milion euro tygodniowo.

Majątek spadkobierców znanego "mecenasa sportu", miesięcznik "Forbes" oszacował z początkiem 2017 roku na 14 miliardów złotych. "Phoenix 2" jest wart 3 procent tej kwoty.

jacht rodziny Kulczyków

"Piola" – jacht Zygmunta Solorza-Żaka

Za 42 tysiące euro tygodniowo można poczuć się jak telewizyjny magnat, Zygmunt Solorz-Żak. Tyle kosztuje wyczarterowanie "Pioli", na której właściciel Telewizji Polsat kilkakrotnie pojawiał się nawet w towarzystwie prezydenta Bronisława Komorowskiego. W rejs może wybrać się 11 osób, a jedną z atrakcji jest oczywiście okazja do śledzenia na pokładzie... wszystkich kanałów telewizyjnych Cyfrowego Polsatu.

"Filantrop", jak to został nazwany przez reporterkę w jednym z wywiadów na antenie własnej telewizji, ma zasoby szacowane na 10 miliardów PLN. 25-metrowy jacht zwiększa majątek trzeciego na liście najbogatszych Polaków o 3 miliony złotych.  

jacht Z. Solorza

Na temat:

"Jurata" jacht Zbigniewa Niemczyckiego

"Jurata" Zbigniewa Niemczyckiego jest do wyczarterowania za 40 tysięcy na tydzień. Podobnie jak "Piola" Zygmunta Solorza-Żaka wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny, a z jachtem trzeciego na liście najbogatszych Polaków łączy ją coś jeszcze. W rejsy także wypływał nią prezydent Polski, tyle że... Aleksander Kwaśniewski, przyjaciel Niemczyckiego. Łódka może gościć na pokładzie 12 osób mogących poczuć się komfortowo na 25-metrowym pokładzie.  

"Jurata" jest warta około 8 milionów złotych, co stanowi pół procenta majątku, jakim cieszył się Zbigniew Niemczycki w 2016 roku, zamykając pierwszą dziesiątkę najbogatszych Polaków.

jacht Jurata

"JW" jacht Józefa Wojciechowskiego

Józef Wojciechowski, były właściciel piłkarskiego klubu Polonia Warszawa oraz twórca J.W. Construction pływa na "JW". Trzykondygnacyjny 40-metrowy jacht może pomieścić 17 osób. Ekscentryczny miliarder żeglował nim m.in na wodach Morza Czerwonego, gdzie łowił ryby. Na "JW" lubi zwiedzać też greckie wyspy, basen Morza Egejskiego, a ponadto ma na koncie wizytę na Bahamach.

Wojciechowski na początku tego roku zajmował 29. miejsce na liście najbogatszych Polaków wg "Forbesa". Stan jego konta szacuje się na trochę ponad miliard złotych, a przez ostatnie 12 miesięcy jego zasoby wzrosły o 60 milionów PLN, czyli dokładnie tyle ile kosztował "JW".      jacht J. Wojciechowskiego

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?