IX edycja konkursu Jacht Roku w Polsce – ruszyły zgłoszenia

2018-06-13 12:00 Dominik Życki
Jacht Roku w Polsce [LOGO]
Autor: Redakcja "Żagli"

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do 9. edycji naszego konkursu Jacht Roku 2019 w Polsce. Zapraszamy wszystkich producentów i importerów jachtów żaglowych, motorowych i skuterów wodnych do zgłaszania swoich produktów!

Tradycyjnie, do nagrody zgłosić można te jachty, które wprowadzone zostały (bądź będą wprowadzone) na polski rynek w aktualnie trwającym sezonie nawigacyjnym. Zgłoszenia, tak jak w ubiegłych latach, przyjmujemy w jednej z sześciu kategorii:

• Jachty Żaglowe do 7,5 m długości
• Jachty Żaglowe powyżej 7,5 m długości
• Jachty Żaglowe Specjalne
• Jachty Motorowe do 9 m. długości
• Jachty Motorowe powyżej 9 m. długości
• Jachty Motorowe Specjalne

Jak co roku, w pierwszym etapie wybierzemy na podstawie zdjęć, planów, renderingów i innych dostępnych informacji maksymalnie po trzy konstrukcje w każdej z tych kategorii – otrzymają one status nominowanych. Wyniki nominacji ogłosimy podczas wieczoru wystawców na "Targach Wiatr i Woda – na wodzie" w Gdyni, które odbędą się w dniach 9-12 sierpnia 2018 r.

W drugim etapie konkursu, już po dokładnych testach każdej z nominowanych konstrukcji, wybierzemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz Jachtowego Konstruktora Roku 2018. Wyniki konkursu ogłosimy 1 stycznia 2019 roku na stronie www.zagle.com.pl. Uroczyste wręczenia symbolicznych statuetek odbędzie się na scenie Targów Wiatr i Woda w Warszawie w 2019 r.

Producentów i importerów prosimy o dokładne zapoznanie się z załączonym regulaminem. Zwracamy uwagę szczególnie na to, że:

– producent lub importer może zgłosić jeden jacht z KAŻDEJ Z OFEROWANYCH przez siebie marek w każdej z kategorii
– jeśli jacht otrzyma status "nominowany", zgłaszający zobowiązuje się udostępnić jacht w wyznaczonym przez Jury miejscu (zwyczajowo są to polskie akweny, np. w okresie "Targów Wiatr i Woda" w Gdyni, Targów Sportów Wodnych w Strandzie w Giżycku), bądź pokryć koszty wyjazdu jury na sprawdzenie i przetestowanie jednostki za granicą.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń pocztą elektroniczną. Zgłoszenie powinno zawierać:

– imię i nazwisko zgłaszającego
– nazwę firmy
– nazwę jachtu (jachtów)
– kategorię, w której ma zostać zgłoszony (mają zostać zgłoszone)

Zgłoszenia można składać także telefonicznie. W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń to 12 lipca 2018 r., ale w miarę możliwości prosimy o jak najszybsze ich przysyłanie.

Dominik Życki
sekretarz jury nagrody Jacht Roku w Polsce

Regulamin Konkursu „Jacht Roku 2019 w Polsce - Polish Yacht of The Year 2019”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.