Biblioteka żeglarza: Zapiski niepamięci

2015-11-11 21:37 Jacek Czajewski
Biblioteka żeglarza - logo
Autor: Andreas Nicolaides

Tematyka żeglarska w książce Grzegorza Tulisowa „Zapiski niepamięci” zajmuje maleńką część jej objętości – tyle co przysłowiowa wisienka na torcie. Ale jest to smaczna wisienka i pyszny tort!

Żeglarska część książki jest opisem przebudowy wraku stalowego kecza „Solaris” (dawniejszego „Daru Śląska”) na slup „El Camino” i kilku rejsów na nim. Cała, znacznie obszerniejsza reszta jest właściwie biografią autora i jego przodków, a że ich korzenie sięgają czasów i obszarów imperium Iwana Groźnego, pierwsze rozdziały prezentują kawał rosyjskiej i polskiej historii.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ RECENZJI "ŻEGLARSKICH" KSIĄŻEK W NASZEJ BIBLIOTECE ŻEGLARZA

Dalsze są opisem odbywanych w studenckich latach wędrówek autora po syberyjskich i południowych obszarach byłego ZSRR i Turcji, a następne relacją z jego licznych i nietypowych przedsięwzięć, polegających m.in. na hodowli owiec i bydła, np. w Bieszczadach, administrowaniu ulubionym przez gangsterów rządowym ośrodkiem wypoczynkowym w Łańsku itp. Niezwykle barwny życiorys autora, jego nietuzinkowy charakter, szczerość wypowiedzi, poczucie humoru, erudycja i świetne pióro czynią tę książkę wartą polecenia nie tylko żeglarzom, a nabyć ją można przez Internet, również w formie e-booka.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Jacek Czajewski

Biblioteka żeglarza: Zapiski niepamięci
Autor: "Żagle"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.