Przed nami 3. dzień Targów "Wiatr i Woda" - zobacz co działo się do tej pory

2019-03-02 9:23 Tomasz Kowalczyk

Trwa 31. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie. Jesteśmy na półmetku imprezy i wciąż zachęcamy państwa do odwiedzenia hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Największą wystawę dla wodniaków w Polsce można oglądać do niedzieli 3 marca. Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia imprezy autorstwa Gwidona Libery.

HARMONOGRAM TRZECIEGO DNIA TARGÓW:

Sobota, 2 marca 2019

scena

11.00 Wręczenie Nagród Magazynu „Żagle” – Gwóźdź Targów im. Jerzego Fijki oraz nagród za najładniejsze stoisko na Targach WIATR i WODA 2019

11.30 „Największe wyzwania polskiego żeglarstwa w 2019 roku”.
Gośćmi będą prezes PZŻ Tomasz Chamera, skarbnik PZŻ Jacek Pietraszkiewicz, dyrektor sportowy PZŻ Dominik Życki.

12.00 Wręczenie Nagrody Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Przyjazny Brzeg”

13.00 „Giżycko 2019 – nowy sezon w śródlądowej żeglarskiej stolicy Polski oraz 20-lecie Mazury Air Show” Gośćmi będą burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz i organizator wielkiej imprezy lotniczej Stanisław Tołwiński

13.30 „Gdynia – najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne morskiej stolicy żeglarstwa w sezonie żeglarskim”. Gośćmi będą przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Sportu.

14.00  „Polskie jachty na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020” Gośćmi będą Tomasz Chamera, Prezes PZŻ i Sebastian Nietupski, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

14.30 Przygotowania do samotnego rejsu non stop dookoła świata  w 40. rocznicę rejsu kapitana Henryka Jaskuły. Gościem spotkania będzie Rafał Moszczyński, który przygotowuje się do wielkiego rejsu.

15.15  „Szczecin – żaglowce przy Wałach Chrobrego. Finał The Tall Ships Races 2021” Gośćmi będą wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska i organizator zlotu Jerzy Raducha

16.00  Wręczenie nagrody Magazynu „Żagle” za Najlepsze Regaty Roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w sezonie 2018 i rozstrzygnięcie dorocznego konkursu fotograficznego PPJK

16.30 Prezentacja cyklu regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2019. Gościem spotkania będzie organizator imprezy Maciej Cylupa

17.00 „Czy nurkowanie jest sexy?” Zaprasza Margita Ślizowska, aktorka, instruktorka nurkowania

Sala A

Dzień Kajakarza z Magazynem WIOSŁO

10:30 Przewodnik czy instruktor kajakowy?

Bartosz Sawicki opowie o doświadczeniach z nowym, modułowym systemem szkolenia kadry kajakowej. Prezentacja będzie bazowała na doświadczeniach z pilotażowych szkoleń, które odbyły się w zeszłym roku w Drzewicy i Tomaszowie Mazowieckim.

11.30 Zmiany w systemie szkoleń PZKaj oraz programy upowszechniające kajakarstwo realizowane przez Komisję Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego

Elżbieta Jaworska – wiceprzewodnicząca Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj – przedstawi proponowane zmiany w systemie szkoleń Instruktorów Turystyki i Rekreacji PZKaj oraz programach realizowanych przez Komisję Kajakarstwa dla Wszystkich, w tym dotowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

12:00 Wyprawa rzeką Río Marañón

Marek Mazur przybliży szczegóły wyprawy płynącą w Andach Peruwiańskich rzeką Río Marañón, która posiada źródła na wysokości ok. 4300 m, a po połączeniu z Ukajali, przyjmuje nazwę Amazonka.

13:00 Dwoje na bezludnej wyspie – rzecz o kajakarstwie romantycznym. O doktorze i Pimpie, magii wiślanych wysp w świetle księżyca, pikantnej tajemnicy Biebrzy oraz o wiciu gniazda na Bugu i weselu na bezludnej wyspie. O urokach i skutkach pływania we dwoje opowiedzą Ewa Kruszewska i Dariusz Kamiński.

13:30 50. wydanie Magazynu Kajakowego WIOSŁO. Wszystko zaczęło się w roku 2002. Ten mały jubileusz niech będzie pretekstem do przedstawienia historii Magazynu i ludzi go tworzących.

14:00 Dookoła Szkocji O krainie klifów, jaskiń, bram i tuneli skalnych oraz jak sobie radzić z pływami opowie Piotr Opacian.

15:00 Wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019

Uczestnicy wyprawy przypomną postać Aleksandra Czekanowskiego i jego pionierskich odkryć z końca XIX w., jak również przybliżą aspekty związane z samymi przygotowaniami do kajakowej wyprawy, która wyruszy w połowie czerwca.

15:30 Ekspedycje (bardzo) lokalne Sudawców

Hubert i Miłosz Stojanowscy opowiedzą o działaniach związanych z jeziorami i rzekami Suwalszczyzny. Ojciec i syn od lat udowadniają, że ciekawe projekty można robić nawet w miejscu swojego zamieszkania. Ich ostatni pomysł to: „26 jezior. Kajakami Północy po wodach Suwalskiego Parku Krajobrazowego”.

16:15 Sardynia – Karaiby Europy

Agata Nowak i Marek Werner z WAKK „Habazie” pokażą, że wcale nie trzeba wydać fortuny, żeby spędzić niezapomniany
urlop na Sardynii. Opowiedzą o pływaniu w lazurowej i niesamowicie przejrzystej wodzie, spaniu na pięknych i pustych plażach oraz zwiedzaniu jaskiń dostępnych jedynie od strony morza.

17:00 Babajaki

Gdzie kucharek sześć – tam nie ma co jeść. Tak mówi przysłowie… a co jeśli kucharek jest 12,a na dodatek pojechały razem na kajaki? Wtedy mamy mieszankę wybuchową, która najczęściej wybucha śmiechem.  Ten wyjazd, to nic innego jak Babajaki!

sala B1

10.30-12.00 Podstawy nawigacji elektronicznej. Jak bezpiecznie nawigować wykorzystując wszystkie dostępne nowinki techniczne. Mapy elektroniczne, programy nawigacyjne, GPS, AIS, urządzenia mobilne.

Zaprasza kapitan jachtowy i motorowodny Grzegorz Pawlak, eNavigare.pl

13.00 „Wyznania egzaminatora Yachtmasterów”. Spotkanie z Tomem Cunliffe’em – brytyjskim żeglarzem i dziennikarzem z 50-letnim doświadczeniem pod żaglami, instruktorem i egzaminatorem Royal Yachting Association, związanym z legendarnym magazynem żeglarskim „Yachting Monthly”. Zaprasza Wydawnictwo Nautica

14.00 Co zrobić, by polskie brzegi stały się bardziej przyjazne? – spotkanie z laureatami Nagrody „Przyjazny Brzeg”

sala B2

15.00 IT Cup

Pierwsze Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Branży Teleinformatycznej w Klasie Puck, 6-9 czerwca 2019 roku w Pucku.

sala C


Nurgres 2019

prezentacje Nurgresu dotyczące nurkowania –  pięknych miejsc, podwodnego fotografowania, rekordzistów świata, freedivingu, historii, podwodnej archeologii. Z pełnym opisem wykładów można zapoznać się na stronie www.podwodnaprzygoda.pl w zakładce Nurgres.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.