KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku. Nominacje na targach w Katowicach

2018-05-29 17:02 Dominik Życki
KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku 2019
Autor: Redakcja "Żagli"

W marcu na Targach „Wiatr i Woda” ogłosiliśmy zwycięzców pierwszej edycji naszego konkursu Jachtowy Produkt Roku, którego celem było wyłonienie najlepszego osprzętu i wyposażenia jachtowego, jaki trafił na polski rynek w mijającym roku. Tuż po przyznaniu przepięknych statuetek, stworzonych dla nas przez firmę KOTNIZ, od razu rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji nagrody. KOTNIZ będzie jej patronem. Ogłoszenie nominowanych w październiku, podczas Targów "Wiatr i Woda" w Katowicach.

Konkurs „Jachtowy Produkt Roku”, organizowany przez redakcję magazynu „Żagle”, skierowany jest do wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą osprzętu i wyposażenia do łodzi i jachtów. Ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych wodniakom produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami konkursu będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru szeroko pojętego osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych.

W pierwszej edycji konkursu jury oceniło wszystkie zgłoszone produkty, także te, które weszły na rynek przed laty. W kolejnych edycjach oceniane będą produkty nowe, które swą premierę będą miały po zakończeniu zgłoszeń do poprzedniej edycji konkursu.

Zgłoszenia do pierwszej edycji konkursu przyjmowane były w czterech kategoriach. W listopadzie 2017 r. na Targach Wiatr i Woda w Katowicach ogłoszone zostały po 3 produkty nominowane w każdej z nich. Na Wiatr i Woda w Warszawie poznaliśmy zwycięzców konkursu - oto oni:

w kategorii Osprzęt i wyposażenie jachtu lub łodzi,
roler Facnor serii FX+ z przystawką Fast Top-Down - zgłoszony przez firmę Sail Service,
Przystawka FAST zamienia tradycyjny roler w wersję top-down. Użytkownik może wybrać na początek roler FX+ w wersji standard i obsługiwać na nim Code Zero czy Genakera. Jeżeli zdecyduje o użyciu żagla pełno-wiatrowego (np. asymetrycznego spinakera), który wymaga rolowania typu top-down, to nie potrzebuje zamawiać kolejnego, drogiego rolera, tylko do FX+ dokłada specjalny konektor.

Jachtowy Produkt Roku 2018: roler Facnor serii FX+ z przystawką Fast Top-Down
Autor: mat. pras. Jachtowy Produkt Roku 2018: roler Facnor serii FX+ z przystawką Fast Top-Down

w kategorii Silniki i napędy,
napęd hybrydowy - równoległy - zgłoszony przez firmę Marine Works
Ten moduł napędowy oparty o silnik elektryczny może zostać zainstalowany na nowej jednostce pływającej, ale może też posłużyć do hybrydyzacji napędu istniejącej jednostki, czyli dodania modułu elektrycznego do linii napędowej bazującej na silniku spalinowym. To rozwiązanie umożliwia armatorom jachtów żeglugę przy wykorzystaniu napędu elektrycznego lub/i spalinowego w zależności od sytuacji oraz potrzeb.

Jachtowy Produkt Roku 2018: napęd hybrydowy - równoległy - zgłoszony przez firmę Marine Works
Autor: mat. pras. Jachtowy Produkt Roku 2018: napęd hybrydowy - równoległy - zgłoszony przez firmę Marine Works

w kategorii Elektronika jachtowa,
mobilny transponder AIS Digital Yacht Nomad - zgłoszony przez firmę eNavigare Unicorn,
Mobilny transponder Nomad AIS klasy B można zabrać na czarterowany jacht. W tym urządzeniu numer MMSI przypisania do stacji radiowej można zmieniać samodzielnie korzystając z aplikacji w systemie IOS lub Android. Digital Yacht AIS Nomad jest dedykowane dla osób, które czarterują jachty, przeprowadzają je, bądź które posiadają jacht, ale wystarcza im nawigacja na tablecie.

Jachtowy Produkt Roku 2018: mobilny transponder AIS Digital Yacht Nomad
Autor: mat. pras. Jachtowy Produkt Roku 2018: mobilny transponder AIS Digital Yacht Nomad

w kategorii Wyposażenie osobiste,
kamizelka ratunkowa Spinlock Deckvest Lite+ - zgłoszony przez firmę Majer Marine.

To dobrze znany model pneumatycznej kamizelki ratunkowej LITE wyposażony w zintegrowane szelki bezpieczeństwa i zaczep do liny bezpieczeństwa. LITE+ jest bardzo lekka, świetnie nadaje się do stosowania na jachtach żaglowych, motorowych, żegludze morskiej i śródlądowej lub sportowej. Kamizelkę łatwo regulować i dokładnie dopasować a jej detale zostały tak zaprojektowane, aby zminimalizować możliwość zaczepienia o osprzęt. Deckvest LITE ma także oryginalny wygląd.

Jachtowy Produkt Roku 2018: kamizelka ratunkowa Spinlock Deckvest Lite+
Autor: mat. pras. Jachtowy Produkt Roku 2018: kamizelka ratunkowa Spinlock Deckvest Lite+

Jurorami konkursu są dziennikarze miesięcznika „Żagle". Przewodniczącym jury jest redaktor naczelny Waldemar Heflich, a sekretarzem - Dominik Życki. W ocenie produktów pod uwagę brane są: innowacyjność, przydatność, stosunek jakości do ceny, łatwość obsługi itp. cechy produktów, ważne z punktu widzenia użytkownika.

Drugą edycję naszego konkursu przeprowadzimy w identyczny sposób jak pierwszą, w tych samych kategoriach (silniki i napędy, osprzęt i wyposażenie jachtu lub łodzi, elektronika jachtowa, wyposażenie osobiste), jednak tym razem przy wsparciu renomowanego producenta akcesoriów jachtowych, firmy Kotniz. Białostocka spółka wytwarza akcesoria jachtowe ze stali nierdzewnej i aluminium dla największych światowych stoczni jachtowych, co sprawia, że nie może wziąć udziału w naszym konkursie. Kotniz jest jednak synonimem doskonałej jakości polskich produktów jachtowych cenionych na całym świecie, więc jesteśmy wdzięczni za tak zacne wsparcie.

Jurorami konkursu są dziennikarze „Żagli”: przewodniczący jury Waldemar Heflich, a sekretarzem – Dominik Życki. W ocenie produktów pod uwagę brane są: innowacyjność, przydatność, stosunek jakości do ceny, łatwość obsługi itp. cechy produktów.

Regulamin Konkursu „Kotniz Jachtowy Produkt Roku 2019”

KOTNIZ Jachtowy Produkt Roku 2019
Autor: Redakcja "Żagli"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.