Nagrody, statuetki, wyróżnienia: żeglarska klasa Omega podsumowała sezon oficjalną Galą

2016-11-16 12:37 Informacja prasowa
Podsumowanie sezonu klasy Omega
Autor: Kazimierz Rejnerowicz Podsumowanie sezonu klasy Omega

W miniony weekend 12 listopada w podpoznańskim Pałacu Wąsowo odbyła się Gala oficjalnie podsumowująca sezon żeglarskiej klasy Omega. Po raz pierwszy w historii Polski Związek Klasy Omega zdecydował się na organizację tak uroczystego wydarzenia.

Mimo, że głównym punktem Gali było uhonorowanie zwycięzców cyklu Pucharu Polski oraz wyróżniających się organizatorów regat, na gości czekało wiele atrakcji towarzyszących. Już od godziny 10:00 każdy miał okazję poznać ciekawą ofertą partnerów wydarzenia.

Można było zobaczyć różnego rodzaju medale, puchary, statuetki czy wyróżnienia, których producentem była firma Bil Cup. Na fanów motoryzacji czekało specjalne stoisko, a także dwa samochody przygotowane przez dealera BMW Smorawioski. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyło się również stoisko przygotowane przez firmę Catering Dietetyczny Lyfe, przy którym wszyscy chętni mogli spróbować soków oczyszczających, specjalnego ciasta czy batonów energetycznych. Przy stoisku "Lyfe" oprócz posiłku na osoby zainteresowane czekali przedstawiciele grupy Double Power Boys udzielający porad treningowych.

Wiele możliwości spędzenie wolnego wynikało również z nietuzinkowości miejsca jakim był Pałac Wąsowo. Goście mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem to niezwykłe miejsce, przespacerować się po ogromnym parku czy skorzystać z odnowy biologicznej.

Zaproszeni na Galę goście oprócz korzystania z licznych atrakcji mieli również tego dnia bardzo dużo oficjalnych obowiązków. Po południu doszło do spotkania członków Polskiego Związku Klasy Omega z organizatorami regat zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski. Podczas spotkania poruszano kwestie pomysłów mających pomóc w dalszym rozwoju cyklu Pucharu Polski klasy Omega, które przyczynią się do poprawy wzajemnej współpracy. Bardzo ważnym punktem było także Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia, podczas których m.in. wybrano nowy zarząd. Nowym prezesem Polskiego Związku Klasy Omega wybrany został Daniel Sokołowski, który zastąpi na tym stanowisku obecnego prezesa Jerzego Nadolnego.

Najbardziej oczekiwane wydarzenie odbyło się wieczorem. Po godzinie 20.00 o planach na przyszły rok opowiedział Daniel Sokołowski, nowo wybrany prezes PZKO. Po podsumowaniu sezonu i przedstawieniu planów przyszedł czas na prezentacje partnerów Gali. Dowiedzieliśmy się co kryje się za pojęciem cateringu dietetycznego oraz zdrową żywnością. Wszyscy, który skorzystali z produktów "Lyfe" poznali jeszcze więcej informacji na ich temat. Swoje możliwości przedstawiła również kancelaria JLSW. Partner z branży prawniczej podkreślił zakres swoich działań, a także zainteresowanie jakie wykazuje sportem – w szczególności żeglarstwem. Ostatnim z prezentowanych partnerów był BMW Smorawioski. Dealer w tym roku obchodzi 25. rocznicę swojego powstania. Jako partner całego wydarzenia ufundował piękny zegarek, który trafił w ręce jednego z żeglarzy.

Prezentacja partnerów była ostatnim punktem przed ceremonią wręczenia nagród. Pierwszymi nagrodzonymi byli organizatorzy poszczególnych imprez. W czterech kategoriach wybrano zwycięzców oraz przyznano wyróżnienia. Wśród zwycięzców znaleźli się:

1. Najlepszy debiut - Klub Turystyki Wodnej Warta wraz z Urzędem Gminy Warta

2. Najlepsza impreza brzegowa - Klub Żeglarski PTTK Jomitoka

3. Najlepsza oprawa medialna - Pomorski Związek Żeglarski

4. Najlepsza organizacja sportowa - MKS Szkuner Myślibórz

Najważniejszą częścią imprezy było wręczenie Pucharów Polski. Tradycyjnie już okolicznościowe puchary otrzymały załogi sklasyfikowane na miejscach od pierwszego do dziesiątego w obu klasach (Sport i Standard).

W klasie Standard najlepszą załogą sezonu okazała się załoga "Anetki", reprezentująca klub VI-king Człuchów w składzie: sternik Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki, Martyna Knasiecka, Piotr Knasiecki, Wacław Bierooski. Drugie miejsce zajęła załoga z Dąbrowy Górniczej, reprezentująca klub KSW Hutnik Pogoria w składzie: sternik Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka, Dawid Pałka, trzecia natomiast KSW FREGATA z sternikiem Radosławem Stachurskim oraz żeglarzami Markiem Stachurskim, Mateuszem Kaczorowskim i Krzysztofem Siulioskim.

We flocie Sport najlepszy okazał się zespół Vector Sails ze sternikiem Kamilem Ortylem oraz Markiem Gozłowskim, Robertem Zawadowiczem i Adamem Kominkiem jako załogantami. Drugie miejsce zajęli żeglarze z Barlinka, reprezentujący Szkuner Sailing Team, ze sternikiem Andrzejem Szynkiewiczem oraz zawodnikami - Markiem Chruścielskim, Markiem Żurawskim i Krystyną Kiczko. Na ostatnim miejscu podium znaleźli się członkowie MKS Szkuner Myślibórz, w składzie sternik Mirosław Misiaczek oraz Michał Gogojewicz, Łukasz Gogojewicz , Remigiusz Bąk oraz Jacek Kurek.

Zwycięskim załogom wręczono nagrody ufundowane przez Catering Dietetczny Lyfe, a także kancelarię JLSW. Po uroczystej ceremonii nastąpiła mniej oficjalna część –  bal kończący zarówno Galę jak i cały sezon regatowy. Wszyscy uczestnicy oraz partnerzy wydarzenia zgodnie przyznali, że chętnie spotkają się na kolejnej Gali po kolejnym udanym dla Omegi sezonie.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Klasa Omega Sport
Autor: materiały prasowe Klasa Omega Sport
Klasa Omega Standard
Autor: materiały prasowe Klasa Omega Standard
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.