Asia Pajkowska na starcie regat Sydney – Hobart!

2019-12-17 13:29
Joanna Pajkowska na starcie Sydney - Hobart
Autor: Alek Nebelski

Na starcie 75. edycji Rolex Sydney Hobart Yacht Race stanie aż 165 jachtów. Największą uwagę kibiców przyciąga jak zwykle pojedynek największych i najszybszych maszyn regatowych walczących o zwycięstwo w czasie rzeczywistym – Line Honours. My jednak obserwować będziemy z wielką uwagą poczynania jachtów „Rogue Wave”, na którym popłynie Asia Pajkowska oraz „Maserati” VO70 dowodzonego przez Jacka Siwka i Jacka Piotrowskiego.

Asia jest oczywiście bardzo podekscytowana przed swoim pierwszym startem w słynnym wyścigu klasycznym długości 628 mil z Sydney do Hobart na Tasmanii. Oto co powiedziała kilka godzin temu:

Sydney – Hobart przede mną! Będę pierwszym oficerem i sternikiem! Załoga sześcioosobowa, trenujemy – jak wszyscy – w ukryciu, żeby nikt nas nie podpatrzył – 200 km na północ od Sydney, w Port Stephens. Jacht „Rogue Wave” (typu Sigma 36) będzie drugim najmniejszym jachtem w rekordowej stawce 165 startujących w 75. edycji tych bardzo prestiżowych i jednych z najtrudniejszych regat na świecie. Wszystkie łódki w stawce podzielone zostały na klasy, a my w naszej będziemy walczyć o wszystko…! Cały czas trwają intensywne treningi – praca na spinakerze, zwroty, ale też jest czas na chwile odpoczynku i spacery po buszu, który tu jest przepiękny, nie wypalony przez pożary. Wypatrzyliśmy nawet koalę na eukaliptusie! To dobry znak!”.

Dzięki uprzejmości męża Asi, kapitana Alka Nebelskiego, prezentujemy kilka zdjęć z przygotowań jachtu „Rouge Wave”.

Więcej informacji o regatach na: www.rolexsydneyhobart.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.