Pierwsze groźne wyzwanie przed kpt. Pajkowską

2018-11-09 13:51 Aleksander Nebelski
Joanna Pajkowska
Autor: archiwum Joanny Pajkowskiej / Aleksander Nebelski

"To już 6000 mil!" – napisała w piątek 9 listopada rano kpt. Joanna Pajkowska, z pozycji: szerokość: S 33°07'03.5868", długość: W 12°45'25.9488", z pokładu jachtu "Fanfan", którym od blisko siedmiu tygodni żegluje samotnie non stop dookoła świata. Do pierwszego groźnego wyzwania, trawersu słynnego i groźnego Przylądka Dobrej Nadziei już niecałe 2000 mil.

Tymczasem, po kilku dniach ze słabym wiatrem, "w nocy nagła zmiana pogody, wiatr 15-18w z SSE, zimno i deszcz" – napisała Asia. Kurs: ESE, czyli na południowy wschód, na Afrykę Południową.

Podczas kilku dni słabszych wiatrów Pani Kapitan czytała książki (korzystając z Kindle'a) oraz podziwiała gwiazdozbiór Krzyż Południa, czemu sporo miejsca poświęciła na facebooku:

Gwiazdozbiór Krzyż Południa
Autor: Wikipedia Gwiazdozbiór Krzyż Południa

To już 1/4 drogi za Asią. Trzymamy kciuki, to chyba pomaga! A kapitan Pajkowska serdecznie dziękuje za liczne codzienne posty na jej profilu facebookowym ze słowami wsparcia, zarówno z kraju jak i z zagranicy, od licznych znajomych i nieznajomych żeglarzy z całego świata. A nawet od mieszkańców niewielkiej podwarszawskiej gminy, gdzie mieszka: "Brawo! Mieszkańcy gminy Leszno kibicują Pani gorąco. Pomyślnych wiatrów!" – napisał jeden z internautów.

Trasa samotnego rejsu dookoła świata, w który Joanna Pajkowska wyruszyła 23 września z Plymouth, wiedzie klasyczną drogą – dookoła trzech przylądków: Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn. Czyli, najpierw z Anglii na południe i dalej na wschód, okrążając Przylądek Dobrej Nadziei, przez południowy Ocean Indyjski, na południe od Tasmanii (Przylądek Leeuwin), przez południowy Pacyfik, Horn i na północ przez Atlantyk. Powrót do Plymouth planowany po około 220 dniach żeglugi.

Więcej informacji o rejsie oraz wpisy dzielnej Pani Kapitan na bieżąco na stronie facebookowej: Asia Pajkowska - Solo 360 Nonstop
Przebieg rejsu, wraz z bieżącą pozycją, śledzić można na stronie: https://www.asiapajkowska.pl/tracking/
Najczęściej aktualizowaną pozycję można znaleźć na stronie: https://www.vesselfinder.com/pl/?mmsi=211345450

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.