"Zena II" i "Vataha" najlepsze w WarmUp DOUBLEHANDED Challenge

2017-05-15 13:49 Jędrzej Szerle
WarmUp DOUBLEHANDED Challenge
Autor: Tadeusz Lademann WarmUp DOUBLEHANDED Challenge

W niedzielę 14 maja zakończyły się pierwsze regaty z trzyczęściowego cyklu Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace. Zwyciężyli w nich Marek Marcinkowski i Marek Turkowski na "Zenie II" oraz Paweł Wilkowski i Jan Piernikarczyk na jachcie "Vataha".

W dwuosobowych regatach WarmUp DOUBLEHANDED Challenge wystartowało dziewięć jachtów. Bardzo szybko okazało się, że tylko osiem będzie walczyło o zwycięstwo, bo "Vector Baltica II", z Przemysławem Skibińskim i Jędrzejem Owczarskim na pokładzie, z powodów technicznych musiał wycofać się z wyścigu.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników. Wprawdzie w końcu na Wybrzeżu można było poczuć wiosnę i wyższe temperatury, ale równocześnie znacznie osłabł wiatr, co żeglarze odczuli od razu po starcie. Nieoczekiwanym przeciwnikiem jachtów okazały się również sieci rybackie…

- Sześć kutrów było na łowisku i łowiło ryby, mieli rozciągnięte sieci, które dryfowały i nie było nad tym żadnej kontroli - opowiada Marcin Dejewski z jachtu "Smoke". - Za pierwszym razem rybacy nas pokierowali i udało się przejść bezpiecznie, ale jak wracaliśmy, komunikacji nie było i kilka łódek wpłynęło w sieci. Niektóre były oznaczone światłami i stroboskopami, ale inne były ciemne i nie było ich widać. My także w nie wpłynęliśmy, co prawdopodobnie kosztowało nas pierwsze miejsce.

W grupie ORC 1 zwyciężył Marek Marcinkowski i Marek Turkowski na "Zenie II". Druga była "Aquarella" Andrzeja Zielińskiego i Mariusza Sarnowskiego. Trzecie miejsce zajęli Kuba Szymański i Michał Weselak na "Polished Manxx 2". W grupie ORC 2 najlepiej popłynęła "Vataha" kierowana przez Pawła Wilkowskiego i Jana Piernikarczyka. Drugi był "Smoke" z Robertem Gwóździem i Marcinem Dejewskim, a trzecie miejsce zajął "Konsal 2" Ryszarda Drzymalskiego i Ireneusza Czarneckiego.

- Było ciekawie, pogoda od zupełnej flauty do 18 węzłów - mówi Paweł Wilkowski, organizator i uczestnik regat. - Mieliśmy przeszkody nawigacyjne, przez które nie zawsze faworyci wygrali. Cieszę się, że regaty odbyły się sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Wyniki ORC 1: http://zeglarski.info/assets/Pliki-PDF/WarmUp-doublehanded-2017-orc1.pdf
Wyniki ORC 2: http://zeglarski.info/assets/Pliki-PDF/WarmUp-doublehanded-2017-orc2.pdf

Kolejne w tym cyklu - Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace (400 Mm non stop) - odbędą się 3 czerwca, a zamykający cykl CoolDown DOUBLEHANDED Challenge (60-100 Mm) wystartuje 30 września.

Zapisy na te imprezy prowadzone są za pośrednictwem strony http://doublehanded.gdynia.pl/ Informacje o regatach dostępne są także na Facebooku.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.