Załoga Szymik Racing niepokonana w Rybniku

2017-04-10 16:25 materiały prasowe
Zwycięzcy Regat Rybnik Spring Cup
Autor: materiały prasowe Załoga Szymik Racing najlepsza w Rybniku

Załoga Szymik Racing w składzie Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Adam Kominek zdominowała regaty Rybnik Spring Cup wygrywając wszystkie wyścigi. Drugie miejsce po zaciętej walce do ostatniego wyścigu zajęła młoda załoga z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego pod wodzą Szymona Jabłkowskiego, a podium uzupełniła nowozelandzka załoga ze skipperem Tobym Austinem-Fraserem. 

Regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour rozegrano 8 i 9 kwietnia. Wzięło w nich udział dziewięć zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Nowej Zelandii. Regaty posiadały rangę Grade4 w klasyfikacji World Sailing.

To niesamowite uczucie po raz kolejny wygrać tu w Rybniku. Nasza passa zwycięstw trwa nadal, mimo że jest to pierwszy start w tym roku i wszystko na wodzie było dla nas nowe po zimie – ocenia Szymon Szymik – Dziękuje załodze za super robotę i konkurentom za ostrą walkę, bo wynik 8-0 nie oddaje emocji jakie nam towarzyszyły. Poziom bardzo się wyrównał.

To nasz pierwszy start w nowym barwach klubu z Olsztyna, do tej pory reprezentowaliśmy Sztorm Grupe z Warszawy. Zabrakło nam wygranej z Szymonem aby zwyciężyć w całych regatach, ale jestem bardzo zadowolony z naszego pływania i progresu jaki zrobiliśmy przez ostatni sezon – podsumowuje Szymon Jabłkowski. – Pamiętam pierwsze regaty meczowe ponad rok temu i tęgie lanie zebrane od konkurentów. Po ostrych treningach i ciężkiej pracy udało nam się pokonać wielu doskonałych zawodników  jak Hartwig czy Sadowski.

 – Jesteśmy trochę rozczarowani 3 miejscem, choć przed regatami obawiałem się czy damy rade powalczyć z Polakami – stwierdził skipper załogi nowozelandzkiej Toby Austin-Fraser – Jachty dla nas były nowe, ale szybko udało nam się je opanować, dają dużo frajdy z pływania. Szkoda pierwszego wyścigi z Szymikiem który przegraliśmy przez niefortunną decyzję arbitra oraz ostatniego rozegranego przy słabym wietrze z Jabłkowskim, gdy nie udało nam się wykręcić kary przed metą. 3 miejsce jest super a teraz pracujemy nad przyjazdem do Szczecina na regaty Grade2, mam nadzieję że się pojawimy na starcie!

Warto zwrócić uwagę na doskonały wynik Pawła Ejsmonta, który w tym roku debiutuje w match racingu. Tydzień temu zajął pierwsze miejsce podczas regat Academy Cup rozegranych w Rybniku podczas szkolenia meczowego (tzw Basic Match Racing Clinic). I jak widać szkolenie dało swoje efekty, ponieważ zajął miejsce tuż za podium.

Pełne wyniki regat Rybnik Spring Cup, grade 4 – 8-9.04 2017

1. Szymon Szymik 8-0
2. Szymon Jabłkowski  7-1
3. Toby Austin-Fraser 5-3
4. Paweł Ejsmont  4-4
5. Tymon Sadowski 4-4
6. Viktor Plitko 3-5
7. Jens Hartwig (GER) 3-5
8. Adam Cychner 2-6
9. Piotr Rzepecki 0-8

Organizatorem regat Rybnik Spring Cup byli MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Kolejne planowane regaty to Double WarmUp w Szczecinie o randze Grade 3 które rozegrane zostaną w dniach od 29 kwietnia do 2 maja.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D oraz AVA, Harken, Bryt Sails, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z 5 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.