Zalew Zegrzyński wzywa Korsarzy...i nie tylko!

2016-09-06 16:55 Piotr Danowski
Klasa Korsarz
Autor: Kasia Kardasz Regaty klasy Korsarz na Zalewie Zegrzyńskim

W weekend 10-11 września port w Nieporęcie będzie ponownie gościł flotę polskich Korsarzy. Te piękne łódki będą ścigały się w sześciu krajowych regatach zaliczanych do tegorocznego Pucharu Polski.

Organizacją imprezy pod nazwą IV Nieporęckie Regaty Mastersów zajmuje się prężnie działający Regatowy Klub Sportowy Lasery Zegrze. Stąd też na linii startu oprócz Korsarzy pojawią się jachty klasy Laser Standard i Laser Radial (Puchar Polski Masters), OK Dinghy (OK Masters Cup 2016) oraz Sigma 600 Club (Mistrzostwa Polski open).

Portem regat będzie Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt Pilawa nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie od piątkowego popołudnia można będzie podziwiać łódki szykujące się do startu, a także porozmawiać z ich załogami. Pogoda zapowiada się wyśmienicie, co zapewne umożliwi rozegranie planowanych siedmiu wyścigów. Każdy z nich ma trwać około godziny, a trapezowa trasa pozwoli wszechstronnie ocenić regatowe umiejętności.

Klasa Korsarz to jachty żaglowe otwartopokładowe, długości 5 metrów, obsadzone dwuosobową załogą. Spora możliwość regulacji takielunku umożliwia żeglowanie praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Spinaker, załogant balastujący na trapezie, szybkie wchodzenie w ślizg, to gwarancja sporych emocji i wielkiej frajdy, zarówno dla załóg, jak i widzów. Warto jednocześnie przypomnieć, że przepisy klasowe eliminują wprowadzanie kosztownych modyfikacji sprzętu, przez co możliwe jest "pływanie z adrenaliną" za rozsądne pieniądze. Odzwierciedleniem sukcesu tej niemieckiej konstrukcji jest rozwój w Polsce, gdzie Stowarzyszenie Polska Flota Klasy Korsarz obecne jest już od 11 lat. Na ponad 50 zarejestrowanych jachtach żeglują przedstawiciele 3 pokoleń, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a frekwencja w regatach krajowych nierzadko przekracza 20 łódek.

Osoby zainteresowane Korsarzami i darmową, zapoznawczą przejażdżką na tym pięknym jachcie, zapraszamy na nieporęckie regaty i do kontaktu z załogą POL 25.

ZOBACZ TAKŻE: Narwią i Pisą z Zegrza na Mazury

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.