Śląskie Regaty Barbórkowe zakończone!

2016-12-06 12:42 Informacja prasowa
Śląskie Regaty Barbórkowe
Autor: materiały prasowe Śląskie Regaty Barbórkowe

Załoga Szymon Szymik, Oskar Śleziona i Adam Kominek wygrała Śląskie Regaty Barbórkowe rozegrane po raz pierwszy od wielu lat na Zalewie Rybnickim. W regatach wystartowało osiem załóg, choć chętnych do jednodniowej zabawy na wodzie było więcej.

Formuła rywalizacji była prosta i analogiczna do Ekstraklasy Żeglarskiej czy Lig Regatowych: organizator dostarczył sprzęt, a zawodnicy na nim startowali według przygotowanego schematu przesiadek. Tak więc nie trzeba było mieć swojego jachtu, aby wziąć udział w tych regatach. Używane były cztery jednakowe jachty żaglowe Skippi650, a regaty składały się z krótkich dynamicznych wyścigów sędziowanych bezpośrednio na wodzie (wzorem regat meczowych). Taka formuła dała zawodnikom dużo rywalizacji i dobrej zabawy, a wszystko okraszone było ciepłym posiłkiem i napojami na brzegu.

– Pogoda dopisała, wiatr był idealny, troszkę zabrało słońca no i czasu na drugą rundę, bo dzień krótki. Rozegraliśmy osiem wyścigów, w międzyczasie zespół brzegowy częstował pyszną kwaśnicą, gołąbkami i golonkami. Były tez ciepłe napoje i drobny poczęstunek grzańcem – informują organizatorzy regat, w których bezkonkurencyjna okazała się załoga Szymik Racing. Tuż na nimi nowa załoga Jabłkowski Team, czyli Szymon Jabłkowski, Anna Weinzieher i Ania Kozińska. Podium uzupełniła załoga Enexio KSW Hutnik Dąbrowa Górnicza – profil oficjalny w składzie Dariusz Bałazy Krzysztof Brzezinka Dawid Palka.

Gościem honorowym regat był Prezydent Rybnika Pan Piotr Masłowski, który wraz z uczestnikami wypuszczając wieniec na wody Zalewu oddał hołd górnikom, którzy zginęli w wypadku w kopalni Rudna.

Wyniki Śląskich Regat Barbórkowych:

1. Szymon Szymik - Szymik Racing - 4 pkt.
2. Szymon Jabłkowski - Jabłkowski Team - 6
3. Dariusz Bałazy - Enexio KSW Hutnik - 9
4. Radek Jamróz - MJS & Mountainers Team - 9
5. Grzegorz Niemczyk - Mrozoodporni - 11
6. Jakub Midor - Politechnika Śląska - 12
7. Michał Pałasz - Skippi Kontra - 13
8. Katarzyna Szwankowska - Dolium Vini - wino z beczki - 16

Bazą regat był Hotel i Restauracja Stodoły w Rybniku.

Organizatorem regat było Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) i MT Partners przy współpracy KS Górnik Boguszowice. Organizatorzy zapowiadają kontynuację regat w przyszłym roku i zapraszają do innych organizowanych regat w ramach Polish Match Tour i Śląskiej Ligi Regatowej.

***

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 3 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.