Polish Match Tour: Szczecin ponownie pełen żagli

2017-05-23 18:59 Informacja prasowa
Polish Match Tour
Autor: materiały prasowe Polish Match Tour

Już w najbliższy czwartek (25 maja) rozpoczną się kolejne regaty z cyklu Polish Match Tour w ramach Pucharu Świata. To już 5. runda European Match Race Tour oraz kwalifikacje do Sopot Match Race. Do Szczecina przyjadą żeglarze z kilku krajów świata. Wśród nich będą załogi z Finlandii, Szwecji, Portugalii, Niemiec, Polski, a także Nowej Zelandii.

- Sezon żeglarski w pełni i trzeba z tego korzystać. Załogi walczące o punkty w światowej klasyfikacji wracają w maju do Szczecina, by zawalczyć o wyższe pozycje. Cieszy nas bardzo, że to miasto jest tak przyjazne żeglarzom, a oni chętni wracają na nasze regaty. Dodatkową atrakcją tej edycji imprezy będą niewątpliwie finały, które zostaną rozegrane na Odrze w samym centrum miasta – mówi Maciej Cylupa z MT Partners, organizator regat.

Takie rozróżnienie akwenów to znakomita okazja do porównania jak wygląda walka na jeziorze i jak zachowują się jachty na rzece, gdzie dodatkowe warunki dyktują prądy i zmienne wiatry, z którymi załogi będą musiały się zmagać.

I tak początek regat w czwartek od godziny 10:00, a koniec około 19:00. Podobnie w piątek, wszystko na Jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim (ul. Przestrzenna 19-21). To właśnie tu wszyscy zainteresowani mogą podziwiać niesamowite pojedynki załóg z pomostów, dzięki temu będąc bliżej walki na wodzie. Sobotnie finały to wspomniane przeniesienie się na wody rzeki Odry w samym centrum Szczecina przy Wałach Chrobrego z bazą na  Wyspie Grodzkiej.

Lista startowa (nazwisko, imię, pozycja w rankingu Pucharu Świata):

Lumijarvi Olli-Pekka FIN 9
Zbroja Patryk POL 21
Kling Kim SWE 36
Szymik Szymon POL 96
Jabłkowski Szymon POL 102
Harasimowicz Piotr POL 121
Sawicki Rafał POL 161
Leite Afonso POR 190
Jacobsen Felix DEN 66
Austin Frazer Toby NZL 126

Regaty rozgrywane są w dwóch znakomitych lokalizacjach. Dzięki uprzejmości szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zainteresowani będą mogli obserwować zmagania żeglarzy bezpośrednio z pomostów. Finał regat będzie można podziwiać z Wałów Chrobrego.

Więcej informacji oraz relację z regat na żywo będzie można śledzić na stronie regat www.polishmatch.pl oraz na profilu facebookowym.

Partnerami regat są TT Line Polska, D.A.D, Pomorze Zachodnie, North East Marina Szczecin, Marina Club Szczecin oraz Harken, Bryt Sails, Riby AVA, wodoaktywni.com i targi Wiatr i Woda. Regaty organizowane są przez MT Partners przy współpracy z Fundacją Towarzystwa Regatowego - Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin.

***

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z pięciu imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.