Po raz pierwszy w Gdyni - Morskie Żeglarskie MP załóg dwuosobowych

2018-07-16 14:49

W dniach 27-31 lipca 2018 w Gdyni zostaną rozegrane regaty o tytuły mistrzów Polski w formule przelicznikowej ORC. Na ok. 300-milowej trasie wyścigu non stop będą rywalizowały załogi dwuosobowe. Mistrzostwa, rozgrywane w ramach regat o nazwie SummerHeat DOUBLE, zagoszczą w Gdyni po raz pierwszy.

Start do wyścigu, w dniu 28 lipca w samo południe zapowiada się widowiskowo - tradycyjnie dla morskich wyścigów dwuosobowych spod znaku Offshore Shorthanded Racing*, linia startu zostanie ustawiona tuż przy nabrzeżu Akwarium Gdyńskiego, więc będzie okazja obserwować start i początek wyścigu niemal na wyciągnięcie ręki. Jeszcze przed startem do wyścigu wszyscy uczestnicy zaprezentują się na wodzie, przepływając tuż przy widowni na nabrzeżu przy Akwarium Gdyńskim.

Trasa wyścigu będzie prowadziła wokół Półwyspu Helskiego aż pod brzeg szwedzkiej wyspy Oland, następnie do Łeby, by stamtąd poprowadzić wzdłuż brzegu z powrotem do Gdyni.

Najszybsze jachty są spodziewane na mecie, która zostanie ustawiona tuż obok Basenu Jachtowego w Gdyni, już 30 lipca po południu.

31 lipca o 18:00 zaplanowano uroczystość zakończenia regat i wręczenia nagród dla wszystkich klas. Medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych zostaną wręczone podczas ceremonii zorganizowanej podczas Targów Wiatr i Woda w Gdyni 12 lipca o godz. 16:00. Wtedy też poznamy miejsce i termin regat mistrzowskich w tej kategorii, które zostaną zorganizowane w 2019 roku.

***

*Offshore Shorthanded Racing (OS Racing) to jedyny na Bałtyku cykl regat pełnomorskich dla załóg dwuosobowych, w którym, na podstawie 6 regat o długości 50-400 mil morskich, prowadzona jest klasyfikacja żeglarzy, ogłaszana na bieżąco po każdym wyścigu oraz na koniec sezonu - po zakończeniu ostatniego wyścigu.

Profil regat cyklu OS Racing - regaty pełnomorskie o długości przynajmniej 50 Mm, trasa w miarę możliwości po trójkącie, żegluga nocna, załogi dwuosobowe, start i meta ustawione możliwie jak najbliżej widowni, prezentacja jachtów tuż przed startem do wyścigu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.