Sześć polskich załóg wystartuje w regatach Fastnet 2019

2019-02-08 15:49 Redakcja Żagli / materiały prasowe Ocean Challenge Yacht Club
Ambersail
Autor: Ocean Challenge Yacht Club

Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club, Artur Skrzyszowski (Selma Racing), Maciej Marczewski (Sailing Poland), Jakub Szymański (Polish Yacht Racing Team in Dublin), Jarek Kaczorowski (I Love Poland) i Tomasz Kosobucki (Fujimo) wystartują w Fastnet Race 2019.

Swój udział potwierdził Przemysław Tarnacki, który wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club wystartuje na jachcie Volvo Ocean Race 65. Jacht AMBERSAIL2 pod nazwą TEAM SCA był uczestnikiem Volvo Ocean Race 2014/15. Dwa tygodnie temu jacht wygrał w swojej grupie wyścig dookoła Barbados, podczas regat Barbados Sailing Week. Załoga Ocean Challenge Yacht Club popłynie w formule PRO/AM co oznacza, że na jej pokładzie znajdą się również miejsca dla żeglarzy amatorów chcących przeżyć przygodę swojego życia. Część zawodowa ekipy złożona jest min. z dwóch żeglarzy z regat Volvo Ocean Race 2014/15. 

Z wielką radością przekazuję tę informację. To póki co największe morskie wyzwanie w życiu moim i naszego Klubu” - mówi Przemysław Tarnacki, skipper załogi i komandor klubu.  „Do Portsmouth polecimy z klubową załogą złożoną z naszych przyjaciół, pasjonatów żeglarstwa. Towarzyszyć nam będzie mój tata - Bronisław, który brał udział w słynnej edycji tych regat z 1979 roku, a teraz będzie nas wspierał na lądzie. Przed nami masa pracy aby poznać jacht i jego możliwości. Mamy wspaniałe narzędzie do rywalizacji na wodzie, w której czujemy się najlepiej. Cieszę się jak dziecko!

W wyścigu Fastnet, oprócz Przemysława Tarnackiego na jachcie klasy Volvo Ocean Race 65 popłynie także Maciej Marczewski z załogą "Sailing Poland" (ex MAPFRE). Artur Skrzyszowski z "Salma Racing" wystartuje na jachcie typu Reichel Pugh 48. Tomasz Kosobucki, będzie żeglował na 50-stopowym jachcie Reichel Pugh - "Fujimo", który jest udoskonaloną wersją legendarnej jednostki o nazwie "Abracadabra". "Polish Yacht Racing Team in Dublin" ze skiperem Jakubem Szymańskim popłynie na łódce typu First 40,7, a Jarosław Kaczorowski i załoga "I Love Poland" żeglować będą jachtem klasy Volvo Open 70.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.