MŚ juniorów: Julia Szmit i Hanna Dzik na prowadzeniu!

2016-12-16 12:49 Wojciech Barszczowski
Julia Szmit i Hanna Dzik
Autor: materiały prasowe Mistrzynie świata juniorek 2016 w klasie 420 - Julia Szmit i Hanna Dzik (Volvo Youth Sailing Team).

Po pierwszym dniu rozgrywanych w Auckland (Nowa Zelandia) mistrzostw świata juniorów Julia Szmit i Hanna Dzik prowadzą w klasie 420. Znakomicie spisuje się też Jakub Rodziewicz, który w rywalizacji klasy Laser zajmuje 3. miejsce.

Szmit i Dzik do Nowej Zelandii poleciały w roli kandydatek do medalu. Aktualne mistrzynie świata i wicemistrzynie Europy regaty rozpoczęły spokojnie, od piątego miejsca w pierwszym wyścigu. Wygrały Amerykanki Kathryn Hall i Ashton Borcherding. W drugim wyścigu obie załogi zamieniły się miejscami i z sześcioma punktami przewodzą stawce w łącznej klasyfikacji.

Takim sam dorobek punktowy zgromadziły trzecie w "generalce" Włoszki Alexandra Stalder i Silvia Speri.

Dobrze pierwszego dnia mistrzostw spisali się też pozostali polscy żeglarze. Jakub Rodziewicz jest trzeci w Laserze. Aleksandra Melzacka i Maja Micińska zajmują piąte miejsce po trzech wyścigach w klasie 29er.

W czołówce utrzymują się też Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński – 8. miejsce w klasie 29er oraz Maciej Krusiec i Rafał Radecki – 10. lokata w klasie 420.

Pełne wyniki pierwszego dnia MŚ w Auckland

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.