Ruszają Morskie Żeglarskie MP załóg wieloosobowych

2019-08-20 14:40 Dariusz Olejniczak / www.zeglarski.info
Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg wieloosobowych
Autor: Grzegorz Gożdzik / mat. pras.

16 jachtów wpisanych jest na listę startową Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg wieloosobowych, które od 23 do 25 sierpnia trwać będą w Gdańsku. Impreza zaliczana jest do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

W tej grupie znalazły się takie jednostki, jak „Scamp 27” pod wodzą Witolda Karałowa, który wraca ze Szwecji z brązowym medalem mistrzostw Europy ORC oraz „Barakam” z Michałem Śliwą, brązowym medalistą tegorocznych Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych. Nie zabraknie innych uznanych i utytułowanych regatowców, zatem zapowiada się ostra rywalizacja na akwenie regat.

– Liczba startujących załóg najprawdopodobniej wzrośnie do 18, bo zgłosiły się do mnie jeszcze dwie ekipy, które chcą powalczyć o mistrzostwo – zastrzega Marek Lenart, komandor regat. – Kiedy ktoś deklaruje wolę walki i spełnia wymogi regulaminowe, nie możemy mu odmówić udziału w regatach. A jeśli chodzi o nas – organizatorów – przygotowania do wydarzenia idą pełną parą. Czekamy już tylko na rejestrację zgłoszonych załóg i sygnał startu do pierwszego wyścigu. W sumie wyścigów będzie siedem. Zakończenie i uroczystość wręczenia nagród planujemy około 16 w niedzielę.

Warto dodać, że podczas niedzielnego finału w Gdańsku oficjalnie ogłoszeni zostaną organizatorzy poszczególnych imprez przyszłorocznego cyklu Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowy patronat nad regatami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Mistrzostwa organizuje Gdański Ośrodek Sportu we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Żeglarski.info.

Program regat

• czwartek, 22 sierpnia
godz. 10.00 – 20.00 – rejestracja w biurze regat
godz. 10.00 – 20.00 – inspekcja pomiarowa i techniczna w porcie regat

• piątek, 23 sierpnia
1 wyścig up&down
1 wyścig długi na trasie otwartej

• sobota, 24 sierpnia
3 wyścigi up&down

• niedziela, 25 sierpnia
2 wyścigi up&down

W przypadku, gdy dokonany zostanie podział na klasy, jachty poszczególnych klas startowały będą odrębnie.

Sygnał ostrzeżenia dla pierwszego wyścigu w dniach 23 i 24 sierpnia planowany jest o godz. 10.55. 25 sierpnia sygnał ostrzeżenia dla pierwszego wyścigu planowany jest o godz. 9.55. Tego dnia żaden sygnał ostrzeżenia nie zostanie podany po godz. 12.55.

Strona regat: https://2019mzmpzw.regatymorskie.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.