Czas na WarmUp DOUBLE Pierwsze w sezonie regaty pełnomorskie!

2019-05-09 15:06 Paweł WILQ Wilkowski / Off-Short Racing

Pierwsze w sezonie regaty pełnomorskie WarmUp DOUBLE odbędą się już w najbliższą sobotę! Te 120-milowe regaty w formule doublehanded stanowią pierwszą odsłonę cyklu regat morskich Off-Short Racing – jedynego na Bałtyku cyklu regat pełnomorskich (offshorowych), składającego się w tym sezonie z 7 imprez rozgrywanych na przestrzeni całego sezonu żeglarskiego.

W regatach wystartują jachty w klasie przelicznikowej ORC (zgłoszono 8 jachtów) oraz w klasie MINI 650 (zgłoszono 2 jachty).

Tradycyjnie jachty zaprezentują się widzom przed startem na akwenie przy Akwarium Gdyńskim tuż przed sobotnim południem. Chwilę potem nastąpi start – startujące jachty będzie można oglądać niemal na wyciągniecie ręki, bo tak ustawiono początek trasy wyścigu, by widzowie mieli możliwość podziwiania uczestników regat naprawdę z bliska. Jak zwykle meta wyścigu zostanie ustawiona naprzeciwko Akwarium – bezpośrednio za falochronem gdyńskiej mariny. Najszybsze jachty  spodziewane są na mecie w niedzielę rano i przed południem.

Po zakończonym wyścigu uczestnicy regat wezmą udział w uroczystości rozpoczęcia pomorskiego sezonu żeglarskiego w niedzielę w samo południe, a następnie (o 17:00) w uroczystości zakończenia regat i wręczenia nagród.

Zapraszamy do śledzenia na żywo zmagań żeglarzy za pomocą przygotowanego dla regat morskich systemu trackingu, który zostanie udostępniony kibicom w sobotę o godzinie 11:50 i będzie dostępny aż do zakończenia regat przez ostatni jacht. Aby oglądać trasę i pozycje jachtów, przekazane prosto z satelity, wystarczy wejść w czasie trwania wyścigu na stronę www.doublehanded.gdynia.pl Na tej stronie można znaleźć więcej informacji o wszystkich regatach cyklu Off-Short racing oraz o samym cyklu regat.

Na stronie @offshortracing na Facebooku można będzie zobaczyć zdjęcia przesyłane z jachtów w wyścigu, komentarze do tego, co na trasie, niewykluczone są też transmisje wideo.

Organizatorzy regat zapraszają do kibicowanie uczestnikom, zarówno na żywo w Gdyni, jak i przed ekranem komputera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.