Chłód, wilgoć i ciemność na CoolDown DOUBLE

2018-10-02 15:55

Ostatnia tegoroczna odsłona regat morskich z cyklu OS Racing - CoolDown DOUBLE rozpoczęła się w Gdyni przy pięknej, wiosennej niemal, pogodzie i słabym wietrze.

Po prezentacji jachtów na  wodzie przy Akwarium Gdyńskim, co jest stałym punktem programu wszystkich regat z cyklu OS Racing, w samo południe nastąpił start. Zapowiadał się dłuugi wyścig - pierwsze 20 mil zajęło ok. 6,5 godziny!

Pod koniec dnia było już szybciej - rozwiało się a temperatura spadła do ok. 10 stopni (przy temperaturze wody ponad 15 stopni).  Na otwartym morzu doszła fala i potwierdziła się nazwa regat - załogi zostały skutecznie schłodzone. Pomimo, że wiatr nie był bardzo silny, można było odczuć "jesień średniowiecza".

Morze dość szybko zweryfikowało stan techniczny kilku jachtów, zmuszając je do wycofania z wyścigu. Na szczęście awarie nie były poważne i nie było potrzeby udzielania pomocy wycofującym się jachtom, które o własnych siłach wróciły do portu.

Tym razem SEA ANGEL regat był OJLER z Markiem Wołoszynem i załogą, którzy byli w pogotowiu tuż obok "peletonu", gotowi udzielić niezbędnej asysty, gdyby zaszła potrzeba.

A na trasie, gdy się rozwiało, rozpoczęła się zacięta wala regatowa: żeglujący z przodu DANCING QUEEN (tegoroczny Mistrz Polski doublehanded) wcale nie miał łatwego zadania - po piętach deptały mu QUANTA, KONSAL i świetnie żeglujący SMOKE. I to te cztery jachty dotarły na metę jako pierwsze, przy czym bezwzględnie najszybsza była QUANTA z czasem trasy 20:51:43. Z wymienionej czwórki zwycięzcami okazał się najmniejszy z jachtów - SMOKE, wygrywając w grupie przeliczeniowej ORC oraz DANCING QUEEN - lider w grupie OPEN.

Ostatnia na mecie, z czasem 26:38:36,  zameldowała się PURGA (klasa OPEN), która dokładnie badała przebieg trasy i pomimo drobnych awarii, ukończyła wyścig. O 18:00 w niedzielę, załogi spotkały się w siedzibie Fundacji HELIOS w Gdyni, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia regat i wręczenia nagród.

Więcej informacji o morskich regatach dwuosobowych oraz cyklu OS Racing można znaleźć tutaj:

http://www.doublehanded.gdynia.pl

http://www.facebook.com/offshore.short/

KOMPLET WYNIKÓW

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.