Agnieszka Skrzypulec Sportowcem Roku 2016!

2016-12-21 15:18 Wiesław Seidler
Agnieszka Skrzypulec
Autor: Wiesław Seidler Agnieszka Skrzypulec

Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Agnieszka Skrzypulec zwyciężyła w 63. Plebiscycie "Kuriera Szczecińskiego" na Najlepszego Sportowca Ziemi Szczecińskiej. Na siódmym miejscu w gronie wyróżnionych znalazł się inny żeglarz-olimpijczyk, Kacper Ziemiński.

Zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin w ubiegłorocznej edycji plebiscytu uplasowała się na czwartej pozycji. W obecnym była już pierwsza, nawiązując do wspaniałych tradycji sprzed 40 laty, kiedy również żeglarz – Kazimierz Kuba Jaworski, wybrany został najlepszym sportowcem w plebiscycie "Kuriera".

Agnieszka w najważniejszej sportowej imprezie roku 2016 – igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro -  zajęła w parze z Irminą Mrózek-Gliszczyńską 10. miejsce w klasie 470. Razem odnosiły w tym roku również inne ważne sukcesy. Zjęły, m.in. piąte miejsce w mistrzostwach świata w San Isidoro w Argentynie (najlepsza lokata polskiej załogi kobiecej w historii tej konkurencji). Pochwalić mogą się także drugim miejscem w wyścigu medalowym i końcowym triumfem w regatach Pucharu Europy o Trofeum Księżniczki Zofii na Majorce, a także mistrzostwem Polski. To był najlepszy sezon w karierze Agnieszki, która reprezentowała już Polskę podczas IO w Londynie w 2012 roku.

Oprócz Agnieszki Skrzypulec w gronie najlepszych sportowców szczecińskich – na 7. pozycji - znalazł się jeszcze jeden olimpijczyk i żeglarz SEJK Pogoń, Kacper Ziemiński (na zdjęciu). On także od lat jest w krajowej i światowej czołówce w klasie Laser. Podczas IO 2016 uplasował się na 18. pozycji. O jedno miejsce wyżej był podczas mistrzostw świata. Z powodzeniem startował też w prestiżowych zawodach Pucharu Świata we francuskim Hyeres.