Zagle.se.pl » Sport » Piotr Kędziora najlepszy w Apotex Cup

Piotr Kędziora najlepszy w Apotex Cup

Apotex Cup 2017
Autor: materiały prasowe
Apotex Cup 2017
Piękna pogoda, otwarte morze, gościnna marina i walka o wiatr – tak wyglądały Długodystansowe Mistrzostwa Polski klasy Delphia24 Apotex Cup, które odbyły się w dniach 14-16 lipca w Dziwnowie. Mistrzostwo Polski zdobyła załoga Piotra Kędziory na jachcie "Cellfast", a jacht Pawła Tarnowskiego z Flexistav Apotex Team uległ awarii, przez co regaty ukończył dopiero na piątej pozycji.

Wakacje w pełni, a to oznacza, że sezon żeglarski także. Na wybrzeże zjechały się najlepsze polskie załogi klasy Delphia24, to właśnie na tych jachtach rozegrane były Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Niestety słaby wiatr spowodował, że walka o najwyższe trofea nie była tak emocjonująca jak wszyscy się spodziewali.

Od początku regat doskonale radziła sobie załoga "Cellfast" – Wszystko nam wychodziło w tych regatach – cieszy się Piotr Kędziora – sternik załogi – gdyby nie mały błąd w pierwszym wyścigu, wygralibyśmy wszystkie starty w tych regatach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, to jeden z naszych największych sukcesów – podsumowuje.

Mimo dobrego startu jacht Tarnowskiego uległ awarii w drugim wyścigu, co uniemożliwiło walkę o dobrą pozycje. – Niestety w trakcie drugiego wyścigu zepsuł nam się ster. Ukończyliśmy drugi i trzeci wyścig, ale praktycznie nie udało się sterować łódką i dopłynęliśmy na ostatnim miejscu, co nie pozwoliło nam już walczyć o podium – dodaje Tarnowski.

Żeglarstwo to nie tylko umiejętności, ale także szczęście, tego zabrakło załodze  Flexistav Apotex Team. Żeglarze jednak się nie poddają. – To była impreza na naprawdę wysokim poziomie. Przepiękna marina, znakomita organizacja, jestem pewien że w przyszłym roku tu wrócimy – podsumowuje skipper Flexistav Apotex Team.
 
Po naprawieniu steru w trzecim dniu regat załoga wzięła udział już tylko w jednym wyścigu, w który udało im się zakończyć rywalizację na drugiej pozycji. W klasyfikacji końcowej żeglarze Flexistav Apotex Team zajęli 5 miejsce.

 Wyniki regat:
 
1. Piotr Kędziora - "CELLFAST"
2. Michał Jabłoński - "GTJ"
3. Piotr Kowalewski - "INDYGO"
4. Mariusz Trzciński – "CHOCOLISSIMO GANG"
5. Paweł Tarnowski -  "FLEXISTAW APOTEX TEAM"
6. Marcin Pietrzak - "AUTOPODLASIE"
7. Artur Słowik - "DELFINKA"
8. Adam Marcinkowski - "NOWA"

Kolejny start załogi to regaty w klasie Delphia24 Auto Podlasie Cup oraz Mistrzostwa Polski Startelekom Cup w Pucku w sierpniu. Najważniejszym punktem sezonu będzie start w Mistrzostwach Świata klasy J70 na Sardynii we wrześniu gdzie zgłoszonych jest blisko 200 jachtów.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?