Zagle.se.pl » Sport » Kusznierewicz wystartuje w słynnych regatach na Karaibach

Kusznierewicz wystartuje w słynnych regatach na Karaibach

Jacht Volvo 70 "Green Dragon"
Autor: materiały prasowe
Jacht Volvo 70 "Green Dragon"
Na przełomie lutego i marca załoga Yacht Club Sopot wystartuje w słynnych regatach St.Maarten Heineken Regatta. Klub wystawi swój zespół na wyjątkowej jednostce klasy Volvo 70 "Green Dragon", a za jego sterem stanie mistrz olimpijski, członek honorowy YCS, Mateusz Kusznierewicz.

St. Maarten Heineken Regatta to międzynarodowa impreza, w której weźmie udział ponad dwa i pół tysiąca żeglarzy z czterdziestu państw. Trasa regat ustawiona będzie blisko wyspy, a jeden z wyścigów odbędzie się wokół niej. YCS już drugi raz z rzędu wystawi swoją załogę do startu w tych prestiżowych regatach. Załoga składać się będzie przede wszystkim z członków YCS posiadających doświadczenie regatowe. Do załogi zaproszono również gości, dla których będzie to debiut w żeglarstwie regatowym. To jedna z głównych idei YCS. Zachęcać i zarażać żeglarską pasją nowe osoby. Dzięki zastosowaniu formatu PRO-AM (profesjonaliści i amatorzy) można skutecznie i z przyjemnością startować w regatach.

– Dzięki takim projektom pokazujemy, że wielkie żeglarstwo dostępne jest dla każdego na wyciagnięcie ręki. Nasi klubowicze to ludzie z pasją, ale często bez ogromnej przeszłości żeglarskiej. My jako klub proponujemy im i ich najbliższym różnego rodzaju wodne aktywności poczynając od małych łódek i zabawy wokół sopockiego molo, poprzez sportowe starty w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej czy Biznes Lidze Żeglarskiej, skończywszy na wielkim żeglarstwie na takich jachtach żaglowych jak Volvo 70 – podkreśla Rafał Sawicki, jeden z założycieli Yacht Club Sopot.

Na temat:

Ideą klubu od początku jego istnienia jest integracja środowiska żeglarskiego oraz pokazanie piękna tej dyscypliny i zjednoczenie osób, dla których stanowi ona pasję i sposób przyjemnego spędzania czasu w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Organizowane są różnego rodzaju imprezy nie tylko sportowe, ale i towarzyskie, tak aby klubowicze, ich rodziny i przyjaciele, mogli czuć się swobodnie, rozwijając jednocześnie swoje hobby. Daje to możliwość nawiązywania ciekawych kontaktów i znajomości. Dzięki takim rozwiązaniom swoją ofertę odnajdują również Ci, którzy nigdy wcześniej nie żeglowali, ale w świadomy sposób aspirują do bycia aktywnym wodniakiem. Członkami klubu są również wybitni zawodnicy z Mateuszem Kusznierewiczem i Przemysławem Miarczyńskim na czele. Mieszkanka mistrzostwa sportowego i pasji żeglarskiej gwarantuje wyjątkową atmosferę i niezapomnianą przygodę.

– Trzymam kciuki za rozwój i działalność Yacht Clubu Sopot. To przede wszystkim bardzo miła i swobodna atmosfera oraz ciekawe inicjatywy i program skierowany dla całych rodzin sprawiły, że dołączyłem do tego klubu. YCS umożliwia stały kontakt z żeglarzami i żeglarstwem dla osób, które posiadają swój jacht ale przede wszystkim dla tych którzy go nie mają. Działalność klubu prowadzona jest na bardzo dobrym poziomie. Możliwość startu w regatach na pięknych morskich jachtach to tylko wisienka na torcie całego przedsięwzięcia jakim jest YCS – dodaje członek honorowy YCS Mateusz Kusznierewicz.

To właśnie złoty medalista olimpijski stanie za sterem jachtu Volvo 70 "Green Dragon", na którym załoga Yacht Club Sopot wystartuje w karaibskich regatach. Dla klubu będzie to  inauguracja sezonu żeglarskiego 2017, w którym planuje udział w kilku dużych imprezach międzynarodowych. Kalendarz klubowy jest bardzo bogaty i nie zabraknie w nim spotkań i imprez na każdym poziomie żeglarskiego kunsztu.

Więcej informacji na temat startu Yacht Club Sopot w St.Maarten Heineken Regatta bliżej imprezy.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Yacht Club Sopot
Autor: materiały prasowe
udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?