Zagle.se.pl » Morze » "Morze Rossa – 78. Równoleżnik". Zobacz niesamowity film z wyprawy "Katharsis II"

"Morze Rossa – 78. Równoleżnik". Zobacz niesamowity film z wyprawy "Katharsis II"

"Katharsis II" na Morzu Rossa
Autor: Materiały załogi "Katharsis II"
"Katharsis II" na Morzu Rossa
Kapitan Mariusz Koper i siedmioosobowa załoga jachtu "Katharsis II" szykuje się do kolejnej wyjątkowej wyprawy – planują jako pierwsi wykonać pętlę wokół Antarktydy płynąc na południe od 60. stopnia szerokości geograficznej południowej. Zanim wyruszą w rejs pod patronatem "Żagli" warto przypomnieć poprzednie niesamowite osiągnięcie "Katharsis II".

W sobotni wieczór 31 stycznia 2015 roku załoga kapitana Kopera wpłynęła na Morze Rossa, zostając pierwszym polskim jachtem w historii, który pojawił się na tym akwenie. Była to jednak dopiero początek sukcesów załogi. W piątek 6 lutego jacht "Katharsis II" dotarł do południowego końca lodowej Zatoki Wielorybów. Dopłynął do szerokości 78° 43.57 S, bijąc o pół mili bezwzględny rekord świata w żegludze na południe.

Kilka dni później osiągnięcie to poprawiła "Selma Expeditions", docierając do samego brzegu lodowca szelfowego Rossa i po osiągnięciu pozycji 78° 43.926 S zatykając na nim polską flagę.

Na temat:

Wyprawa na Morze Rossa była obszernie relacjonowana na naszej stronie. Warto przypomnieć sobie doniesienia kapitana Kopera pisane specjalnie dla "Żagli" z pokładu "Katharsis II" oraz zapierające dech w piersiach zdjęcia "z końca świata".

Absolutnie wyjątkowy jest jednak film "Morze Rossa – 78. Równoleżnik". Przez blisko rok Robert Kibart – reżyser i jednocześnie członek załogi – przeglądał materiał nakręcony podczas wyprawy, analizował go i układał w głowie swoje nowe dzieło. Efekt jest piorunujący, co dzięki uprzejmości twórców możecie ocenić sami!

A już 6 grudnia "Katharsis II" wyruszy z Kapsztadu w rejs dookoła Antarktydy  – na południe od 60. stopnia. Do pokonania dystans 17.000 mil (ok. 31.500 km). O wyprawie będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz profilu facebookowym.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?