Zmarła Hanna Kuźnicka

2015-09-28 14:00 "Żagle"
Hanna Kuźnicka
Autor: www.pya.org.pl

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 19 września zmarła Hanna Kuźnicka. Miała 76 lat. Wraz z mężem Wojciechem Kuźnickim przez wiele lat należała do grona cenionych autorów naszego miesięcznika...

"Żegnamy po długiej i ciężkiej chorobie Hankę Kuźnicką

Jachtowego kapitana żeglugi wielkiej, sternika lodowego, sędziego żeglarstwa klasy państwowej i żeglarstwa lodowego. Całym życiem oddana była  żeglarstwu. Absolwentka Politechniki Warszawskiej wydziału elektroniki. Swoje żeglarstwo rozpoczęła w Żeglarskim Klubie Turystycznym PTTK „Rejsy”. Po zakosztowaniu żeglarstwa sportowego przeniosła się do Sekcji Żeglarskiej Warszawskiego AZS startując w klasach Finn i Słonka. Żeglarstwo lodowe uprawiała w Sekcji Żeglarskiej Klubu Sportowego „Spójnia” Warszawa. Po uzyskaniu stopnia kapitańskiego wielokrotnie startowała w Jacht Klubie AZS Szczecin w regatach pełnomorskich niejednokrotnie z sukcesami. Prowadziła wiele rejsów stażowych, krajowych i zagranicznych. Lubiła mniejsze jachty ale bywało że pełniła obowiązki oficerskie w rejsach na „Pogorii”. Łącznie przepłynęła blisko 30 000 mil morskich. Startowała wielokrotnie w regatach lodowych w klasie DN. Z pasją sędziowała regaty pełniąc także funkcję sędziego głównego. Była działaczem Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Polskiego Związku Żeglarskiego. Była organizatorką i duszą towarzystwa w czasie licznych spotkań towarzyskich związanych z imprezami żeglarskimi zwłaszcza lodowymi. Posiadała honorową  Odznakę Zasłużonego Działacza Żeglarstwa Polskiego.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!
Przyjaciele
z Polskiego Związku Żeglarskiego

Uroczystości pogrzebowe Hanki Kuźnickiej odbędą się w czwartek 1 października 2015 r. Rozpoczną się mszą św. o godzinie 12:00 w kościele pod wezwaniem św. Tadeusza Judy na Sadybie ul. Goraszewska 16 skąd urna z prochami zostanie przeniesiona na miejsce Jej wiecznego spoczynku w grobie rodzinnym na Cmentarzu Czerniakowskim ul. Powsińska 44 róg z ul. Św. Bonifacego." - podaje PZŻ.

Drogi Wojtku, w imieniu całej redakcji "Żagli" składamy głebokie wyrazy współczucia.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.