Załoga "Katharsis II" gra razem z WOŚP

2018-01-13 1:01 informacja prasowa AntarcticCircle60s.pl
Załoga Katharsis II gra razem z WOŚP
Autor: materiały projektu AntarcicCircle60S.pl

Pozdrowienia od kapitana i załogi "Katharsis II" żeglujących w pobliżu Antarktydy, na 62. stopniu szerokości południowej. Obecnie wokoło jachtu szaleje sztorm, warunki są wyjątkowo trudne, ale jak mówi kpt. Mariusz Koper "tak to na oceanie czasem jest".

W czwartek 11 stycznia 2018 jacht "Katharsis II" dotarł do 85. południka. Na mapach lodowych widać było, że w tych okolicach zalega pak lodowy wychodzący z Zachodniego Lodowca Szelfowego. Jednocześnie w tym kierunku zbliżał się bardzo głęboki niż (centrum 930 hPa), z niemalże huraganowym wiatrem i wielometrowymi falami. Kapitan Koper początkowo planował uciec przed silnymi, przeciwnymi wiatrami schodząc w pobliże kontynentu, gdzie miało być spokojniej. Ale kolejna prognoza wymusiła zmianę planów. Zamknęło się przejście w paku lodowym, a niż zszedł bardzo blisko kontynentu. Zdecydowano obrać kierunek na północ, tak aby w trakcie nadchodzącego sztormu nie mieć kry ani przed dziobem, ani za rufą. Jak przekazał w trakcie łączności satelitarnej kapitan Mariusz Koper: – Nie można się poddawać. Fale kilkumetrowe, jachtem targa na wszystkie strony, przeciwny wiatr zmusza nas do sztormowania, ale nie poddajemy się. Pogoda ma się wkrótce poprawić. Nastroje dobre.

Jeszcze przed rozpoczęciem rejsu non-stop dookoła Antarktydy i jak najbliżej kontynentu, załoga "Katharsis II" zdecydowała się dołączyć do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z krańca świata będzie wspierać akcję, zbierając środki do skarbonki, jak również wystawiając na aukcję Orkiestry specjalne pamiątki z rejsu. Dodatkowo, kapitan Koper przygotował wyjątkowe zaproszenie na pokład "Katharsis II".

Podczas aukcji charytatywnych zasilających tegoroczny cel WOŚP - wyrównywanie szans w leczeniu noworodków - będzie można wylicytować ważną dla załogi banderę wyprawy (obecnie powiewającą pod salingiem), a także oficjalną koszulkę wyprawy z podpisami całej załogi. Druga licytacja daje możliwość otrzymania dwuosobowego, unikalnego zaproszenia na pokład jachtu "Katharsis II" i wzięcia udziału w dwutygodniowym rejsie z Hobart do Auckland. To okazja dla osób, które chciałyby przeżyć żeglarską przygodę na pokładzie tego jachtu. Kapitan Mariusz Koper pływa jedynie z rodziną oraz przyjaciółmi i nie organizuje żadnych rejsów komercyjnych. Dlatego, poza tą wyjątkową aukcją Orkiestry - nie ma innych możliwości wykupienia udziału w rejsie na tej jednostce Jeśli chcecie wziąć udział w obecnej edycji Orkiestry, pomóc potrzebującym profesjonalnego leczenia noworodkom oraz dołączyć do żeglarskiej rodziny - weźcie udział w specjalnych aukcjach WOŚP i "Katharsis II".

Kapitan i załoga s/y "Katharsis II"

Tracking oraz więcej informacji o wyprawie na http://antarcticcircle60s.pl

Link do licytacji bandery i koszulki:
http://charytatywni.allegro.pl/s-y-katharsis-ii-koszulka-i-bandera-around-the-ice-i5946412

Link do licytacji zaproszenia na pokład "Katharsis II":
http://aukcje.wosp.org.pl/s-y-katharsis-ii-rejs-z-hobart-do-auckland-i5945143

***

Zanim rozpoczął się obecny sztorm załoga "Katharsis II" nagrała specjalny przekaz. Zobacz wideorelację "Antarktyczna Orkiestra".

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.