Załoga "Katharsis II": dziękujemy za wspólne orkiestrowanie!
Licytacje ofert "Katharsis II" na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwały do 25 stycznia i zakończyły się wielkim sukcesem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w aukcjach, a szczególnie zwycięzcom, z którymi skontaktujemy się bezpośrednio.
Dziękujemy osobiście oraz w imieniu rodziców dzieci i samych maluszków, które w przyszłości skorzystają ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę. Cieszymy się niezwykle, że dzięki dotacjom w trakcie aukcji oraz własnym wpłatom do "pokładowej, orkiestrowej skarbonki" udało się nam wspólnie dołożyć całkiem sporą cegłę do tej wspaniałej idei. Zainteresowanie aukcjami "Katharsis II" przeszło nasze wyobrażenia. Tak wielu uczestniczących w licytacji i sporo ponad trzydziestokrotne przebicie wystawionych ofert powoduje, że chociaż żeglujemy blisko Antarktydy zrobiło się nam znacznie cieplej! O zebranej wspólnie sumie nie piszemy, bo nie o żadne rekordy tutaj chodzi. Ale Jurek - jest dobrze!
Jednocześnie dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa, które w trakcie aukcji docierały na pokład "Katharsis II". Takie wsparcie jest dla nas niezmiernie ważne w tym pięknym i jednocześnie tak surowym i mało przyjaznym dla człowieka zakątku świata. Zaczęliśmy już drugi miesiąc żeglugi non-stop, dokoła Antarktydy i najbliżej kontynentu jak się da. Na horyzoncie kolejne góry lodowe. Następne relacje wkrótce.
SieMa!
Mariusz Koper i Hania Leniec z całą załogą "Katharsis II"
Więcej o wyprawie na http://antarcticcircle60s.pl
***
O wyprawie "Katharsis II":
Rejs jachtu "Katharsis II" z kapitanem Mariuszem Koperem i ośmioosobową załogą, jest próbą ustanowienia żeglarskiego rekordu (na trasie Kapsztad-Hobart dookoła Antarktydy wzdłuż i na południe 60S).
Wyprawa została dedykowana promocji profilaktyce walki z rakiem piersi u kobiet. Projekt społeczny autorstwa kpt. Hanny Leniec, pod nazwą "Badajmy Się Nie Dajmy Się" (BSNDS) jest adresowany do żeglarek i ogólnie - do młodych kobiet (i ich rodzin) i jest realizowany od grudnia 2016 we współpracy m.in. z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.
Wyprawa jest także wyzwaniem naukowym. W trakcie rejsu prowadzone są badania wód antarktycznych, we współpracy z Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie. Piotr Kukliński - członek załogi, żeglarz jachtowy i profesor PAN, jest odpowiedzialny za realizowane eksperymenty naukowe.