"Z wiatrem w żaglach przez życie" - druga edycja akcji
„Z wiatrem w żaglach przez życie” to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Ekologia i Żagle” z Krakowa, kierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gmin wiejskich województwa małopolskiego. Projekt zakłada naukę podstaw żeglowania, cykl zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz krajoznawczych. Wszystko odbywa się w formie 5-dniowych turnusów realizowanych… w Krakowie nad zalewem Bagry. Turnusy odbywać się będą w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień – październik 2014 roku.
Taki turnus żeglarski to dla młodych ludzi świetna okazja nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim do poznania czegoś nowego, zdobycia nowych umiejętności i sprawdzenia się w nowych sytuacjach. Dla klasy czy grupy szkolnej to okazja do lepszego poznania się, integracji, poprawiania komunikacji i efektywnego współdziałania. A dla nauczycieli, wychowawców i opiekunów sposobność do lepszego poznania swoich uczniów i podopiecznych.
Organizatorzy – czynni i aktywni żeglarze, którzy od lat popularyzują żeglarstwo w naszym regionie i szkolą najmłodszych zawodników – kandydatów na przyszłych mistrzów, pragną także pokazać dzieciom i młodzieży spoza Krakowa mało znany, a przecież bardzo urokliwy zakątek tego miasta. I stworzyć im sposobność do postawienia nogi na pokładzie, do chwycenia w ręce cum, do poczucia wiatru w żaglach… Być może dzięki temu odkryją żeglarskie talenty na miarę Mateusza Kusznierewicza.
O tym, że to prawda, świadczy fakt, iż to już druga edycja projektu „Z wiatrem w żaglach przez życie”. W pierwszej, która odbyła się w roku ubiegłym, wzięło udział ok. 200 osób z różnych zakątków naszego województwa. Dzieci i nauczyciele tak sobie chwalili pobyt nad krakowskimi Bagrami, że Stowarzyszenie postanowiło znowu zaprosić tu młodych ludzi. I pokazać im prawdziwą pasję, jaką jest żeglarstwo – sport piękny i widowiskowy, a jednocześnie bardzo wymagający.
Projekt uzyskał częściowe dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Szczegółowe informacje o projekcie, o zasadach udziału i terminach można znaleźć na www.eiz.hornkrakow.pl lub uzyskać w biurze Stowarzyszenia i jednocześnie Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22, tel. 12 653 05 08, mail: [email protected]
Organizatorzy serdecznie zapraszają!