Zapraszamy na Wodniacki Weekend nad Wisłą!

2017-08-29 20:52
Bulwary Wiślane
Autor: Mariusz Główka

Impreza na stołeczny Bulwarach Wiślanych, będzie zaproszeniem warszawiaków do aktywnego wypoczynku nad wodą i promocją sportów wodnych. Wspólnie z redakcją magazynu „Żagle” w imprezie wezmą udział: Polski Związek Żeglarski, Akademia Kusznierewicza, Fundacja „Szerokie Wody” i Amatorska Sekcja Wioślarska z Warszawy. Wydarzenie w wielu elementach odnosić się będzie do trwającego aktualnie Roku Wisły.

Gośćmi będą wodniacy znad Wisły – Andrzej Stański i Jacek Marczewski, którzy na co dzień zajmują się promocją Wisły i polskich szlaków śródlądowych. O swojej pasji żeglarskiej mówić będą kapitanowie żeglugi wielkiej: Krzysztof Baranowski, Janusz Zbierajewski i Mariusz Główka oraz dwukrotny olimpijczyk w żeglarstwie - mieszkający na Wiśle Tomasz Holc.

Podczas imprezy będzie zaprezentowany sprzęt wodniacki, pozwalający na spędzanie czasu na wodzie oraz ciekawy symulator do nauki żeglowania na lądzie. Wystawione zostaną łódki klas sportowych i turystycznych. Na stoiskach Polskiego Związku Żeglarskiego i Akademii Kusznierewicza będzie można uzyskać informacje o tym - jak zostać żeglarzem i gdzie ukończyć kurs żeglarski. Dla przyszłych wioślarzy zorganizowane zostaną zawody wiosłowaniu na ergometrach.  

Gospodarzem imprezy jest magazyn „Żagle”, a na scenie z gośćmi rozmawiać będzie redaktor naczelny Waldemar Heflich.

Impreza trwa w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 16.30.    

1. Warsztaty żeglarskie i promocja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - Polski Związek Żeglarski. Stoisko promocyjne PZŻ.      
2. Fundacja „Szerokie Wody” – warsztat ciesielski i żaglomistrzowski – promocja i prezentacja starego szkutnictwa wiślanego.
3. Akademia Kusznierewicza – stoisko i prezentacja oferty Akademii, zajęcia z dziećmi.
4. Amatorska Sekcja Wioślarska z Warszawy – zawody w wiosłowaniu na ergometrach.

 

Plan imprezy „Wodniacki Weekend nad Wisłą”. Goście imprezy na scenie głównej:

Sobota

1. Godzina 11.00 - otwarcie imprezy i przedstawienie wystawców oraz gości WWW.
2. Godzina 11.15 - Robert Borys – zawody w wiosłowaniu na ergometrach. Zasady i sposób zapisów. O popularności tego typu zawodów, wioślarstwie na Wiśle i działalności Amatorskiej Sekcji Wioślarskiej w Warszawie.
3. Godzina 12.00 - Andrzej Stański – Fundacja „Szerokie Wody” – działalność na rzecz rozwoju żeglugi wiślanej, Rok Wisły, imprezy wiślane, codzienna żegluga po Wiśle… 
4. Godzina 12.30 - kapitan Krzysztof Baranowski o pasji żeglarskiej , rejsach rzekami na ocean, o uprawianiu żeglarstwa na rzekach, o swojej najnowszej książce, o Zlocie Żaglowców w TTSR w Szczecinie…
5. Godzina 13.00 - kapitan Janusz Zbierajewski o warszawskich żeglarzach na rzekach, morzach i oceanach, o akcji „Zobaczyć Morze”, o żaglowcu „Zawisza Czarny” i Zlocie Żaglowców TTSR w Szczecinie…
6. Godzina 13.30 - przedstawiciel Urzędu Miasta ST. Warszawy o jubileuszowej imprezie 10. Święto Wisły, która odbędzie się w sobotę 9 września…
7. Godzina 14.00 - Jarosław Debert o ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej prowadzonym przez Polski Związek Żeglarski i jak zostać żeglarzem!
8. Godzina 14. 30 - konkursy i zabawy dla dzieci
9. Godzina 15.00 - Jacek Marczewski o pasji żeglowania po Wiśle i fotografowaniu, o imprezach wiślanych, o własnej drewnianej łodzi i jej bosmanie… 
10. Godzina 15.30 - konkursy i zabawy dla dzieci
11. Godzina 16.00 - wykład na temat Wisły…
12. Godzina 18.00 – 22.00 - koncert szantowy

Niedziela

1. Godzina 11.00 - otwarcie imprezy i przedstawienie wystawców oraz gości WWW
2. Godzina 11.30 - Andrzej Stański – Fundacja „Szerokie Wody” – działalność na rzecz rozwoju żeglugi wiślanej, warsztaty ciesielskie i żaglowe na bulwarach, „Rok Wisły”…
3. Godzina 12.00 - Jacek Turczynowicz – o symulatorze do nauki żeglowania, o nowoczesnych metodach szkolenia żeglarskiego.
4. Godzina 12.30 - konkursy i zabawy dla dzieci
5. Godzina 13.00 - kapitan Mariusz Główka o żeglowaniu po Wiśle, o jachtach i ich wyposażeniu, o zasadach bezpieczeństwa. 
6. Godzina 13.30 - Jerzy Mieńkowski – o szkoleniu żeglarskim, kursach żeglarskich, o funkcjonowaniu Akademii Kusznierewicza.
7. Godzina 14.00 - Tomasz Holc o pasji żeglowania, o karierze dwukrotnego olimpijczyka, o mieszkaniu w domu na Wiśle!
8. Godzina 14.30 - konkursy i zabawy dla dzieci
9. Godzina 15.00 - Robert Borys – zawody w wiosłowaniu na ergometrach. O popularności tego typu zawodów, wioślarstwie na Wiśle i działalności Amatorskiej Sekcji Wioślarskiej w Warszawie.
10. Godzina 15.30 - konkursy i zabawy dla dzieci

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.