Trwa wrześniowa akcja Pomorze na Morze 2019

2019-09-18 14:01 Dariusz Olejniczak / www.zeglarski.info
Pomorze na Morze 2019
Autor: Tadeusz Lademann / www.zeglarski.info

Niemal 600 uczniów ze szkół województwa pomorskiego bierze udział we wrześniowej odsłonie akcji Pomorze na Morze. Młodzież popłynie na "Zawiszy Czarnym" w rejs po Zatoce Gdańskiej, a następnie weźmie udział w Lekcji Samorządności prowadzonej przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W tym roku pierwszą grupą, która wyruszyła w morze byli uczniowie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni. W czasie rejsu młodzież poznaje słynny żaglowiec od środka, przygląda się pracy załogi i oczywiście doświadcza uroków morskiej żeglugi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w rejsie. W ciągu pięciu dni trwania akcji odbędzie się 20 dwugodzinnych rejsów.

Rejs "Zawiszą" to nie jedyny punkt programu tegorocznej akcji Pomorze na Morze. W gdyńskiej siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego młodzież bierze udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego i poznaje zasady funkcjonowania samorządu wojewódzkiego, podział administracyjny województwa, role poszczególnych instytucji i urzędów oraz zadania, jakimi zajmuje się marszałek województwa.

Organizatorem akcji jest Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jest jej głównym patronem. W projekcie bierze udział również Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni. Patronat medialny nad akcją sprawuje portal Żeglarski.info.

Placówki uczestniczące w akcji Pomorze na Morze 2019:
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, Liceum Salezjańskie w Rumi, ZSZiO w Żukowie, Technikum Weterynaryjne w Bolesławowie, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie Żukowskim, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, Klub Sportowy Damroka Chmielno, SP nr 9 Słupsk, SP 39 w Gdyni, Bursa Gdańska, Zesp. Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, I LO w Kartuzach, SP w Kobylnicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.