Szczecin po raz kolejny najlepszy w TTSR 2019!

2019-08-20 14:09 Wiesław Seidler
Reprezentacja Szczecina na TTSR 2019
Autor: Wojtek "Bolo" Maleika

Szczecin melduje wykonanie zadania! Jego żeglarska reprezentacja w The Tall Ships Races 2019 po raz kolejny przywiozła do Polski złoto i to nie jedno!

Szczecińskie jednostki okazały się najszybsze w swoich klasach podczas tegorocznych regat The Tall Ships Races na Morzu Północnym. W pierwszym etapie załoga "Daru Szczecina" zajęła drugie miejsce w klasie C na etapie Aalborg – Fredrikstad. Kilka dni później reprezentacja Szczecina z "Fryderyka Chopina" została uznana za najbardziej energiczną i wesołą załogę podczas parady załóg w Bergen. Ale największe sukcesy załoganci osiągnęli po rozwinięciu żagli i wypłynięciu na szerokie wody, w drugim etapie regat. Zarówno "Dar Szczecina" jak i "Fryderyk Chopin" dopłynęły na metę jako pierwsze. S/y "Dar Szczecina" – tym razem z kapitanem Wojtkiem "Bolo" Maleiką – od samego startu nie opuszczał pozycji lidera. "Fryderyk Chopin" na pierwsze miejsce wysunął się trzeciego dnia regat i utrzymał swoją pozycję. Ze względu na złe warunki pogodowe wyścig został zakończony nieco wcześniej. Tym samym nasze jednostki uplasowały się na pierwszych miejscach: w klasie A – "Fryderyk Chopin" oraz w klasie C/D "Dar Szczecina".

Tegoroczne regaty TTSR rozpoczęły się 3 lipca w duńskim Aalborgu. Pierwszy etap zakończył się w Fredrikstad, skąd załogi przepłynęły w rejsie towarzyskim do Bergen. Drugi etap regat odbył się na trasie Bergen – Aarhus. Finał regat zakończył się 4 sierpnia. W pierwszym etapie Szczecin reprezentowany był oficjalnie tylko przez s/y "Dar Szczecina", w drugim dołączyły "Fryderyk Chopin" oraz "Urtica".

W ubiegłym roku w Harlingen podczas finału TTSR 2018 reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, "Fryderyk Chopin" zakończył wyścig na drugim miejscu w klasie A, a "Dar Szczecina" zajął trzecią pozycję w klasie C.

Warto przypomnieć, że w 2021 roku Szczecin po raz czwarty będzie gospodarzem finału regat wielkich żaglowców. Już dzisiaj zarezerwujcie sobie termin od 31 lipca do 3 sierpnia i bądźcie razem z nami podczas szczecińskiego finału The Tall Ships Races 2021!

Pełne wyniki regat TTSR: https://sailtraininginternational.org/blog/tsr-2019-aarhus-day-one/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.