STS „Generał Zaruski” zaprasza na pokład - podczas regat!

2014-07-02 17:41 Informacja prasowa
Generał Zaruski
Autor: Archiwum Żagli

Kilka wolnych miejsc czeka na chętnych, którzy chcą dołączyć do załogi gdańskiego żaglowca podczas jednej z imprez regatowych na Morzu Bałtyckim. W terminie 18-26 lipca "Zaruski" wystartuje w regatach żeglarskich na trasie Sopot - Gotlandia - Sopot.

Pomysł startu w tej uznanej wybrzeżowej imprezie żeglarskiej, pojawił się znienacka i wynika z nieznacznych korekt terminowych w planie rejsu organizowanego przez stowarzyszenie Związek Miast i Gmin Morskich, partnera odbudowy Zaruskiego, dla młodzieży z miast i gmin należących do związku.

Ale gdy tylko pojawiła się możliwość startu w regatach, kpt. Jaszczuk ochoczo zapalił się do tego pomysłu - "To bardzo dobra okazja do prawdziwie żeglarskiej przygody. Dobra dla jachtu i dobra dla załogi." - powiedział.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

SailBook CUP to najdłuższe regaty w kraju i drugie w akwenie morza Bałtyckiego. Do przepłynięcia będzie 600 mil morskich wokół Gotlandii z jednym pitstopem w Visby, a załogi będą miały okazję odwiedzić malownicze szwedzkie wyspy. Przebieg regat będzie monitorowany przez system YellowBrick, a organizatorzy i sponsorzy imprezy zapewniają cenne nagrody i pamiątki.
Warto dodac, że SailBook Cup jest zaliczany do Pucharu Bałtyku Południowego jako regaty typowo morskie, które będą nagradzane dodatkowymi punktami!

STS "Generał Zaruski" wypływa w rejs już 18.07.2014 r. z Gdańska. Kierujemy się do Sopotu, gdzie 19.07. w samo południe rozpoczynają się regaty SailBook CUP 2014. Do Gdańska wracamy w sobotę lub niedzielę 27.07., by wziąć udział w IV Światowym Zjeździe Gdańszczan.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.