"Śpiew Syren" w „Czarnej Perle”

2013-12-05 14:10 archiwum Żagli
Książka Śpiew Syren
Autor: Archiwum Żagli Okładka książki "Śpiew Syren".

Lotnicza Oficyna Wydawnicza to niewielkie wydawnictwo, które zasadniczo zajmuje się tematyką lotniczą, ale wydało książkę o żeglarstwie. Jest to powieść amerykańskiego autora Ernesta K. Ganna "Śpiew Syren" w przekładzie kpt. Macieja Roszkowskiego. W najbliższą sobotę, 7 grudnia br. o godz. 18. 00 wydawca organizuje w Warszawie w tawernie „Czarna Perła” (ul. Kolejowa 8/10) wieczór z książką (i "szklaneczką rumu").

Fragmenty książki przeczyta osobiście autor przekładu na język polski pan Maciej Roszkowski. Oprawa muzyczna będzie niespodzianką (organizator zapewnia, że miłą)...
Trochę o książce: Autor zauroczony pięknem starego szkunera rdzewiejącego w zakamarku portu postanawia go kupić i odrestaurować. Dobór załogi i opis wyjścia z portu zapowiadają, że nie będzie wiało nudą. Czytelnik nie znajdzie tu relacji z dziennika nawigacyjnego, ani rozważań teoretycznych nad wyższością jakiegoś typu żagli nad innymi, ale relację z życia i pracy załogi, przemyślenia i rozterki kapitana jednostki podczas ciszy czy sztormu na pełnym morzu.
Autor, doskonały żeglarz potrafi odnieść się do swoich słabości z poczuciem humoru i swoistej autoironii wspomina swoje żeglarskie doświadczenia i „Albatrosa” - szkuner, któremu poświęcił wiele serca, ale w obliczu kosztów utrzymania musiał  sprzedać. Nowy nabywca prowadził na „Albatrosie” szkołę pod żaglami, a finał tragicznego rejsu znany jest kinomanom z filmu "Sztorm".
W imieniu wydawcy – serdecznie zapraszamy na promocję!

x

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.