Selma zbliża się do Punta Arenas + RELACJA PROSTO Z JACHTU

2014-04-16 11:56 Janusz Cieliszak, lsawala
Selma Expeditions i Lodowce_fot.P.Kaja
Autor: Archiwum Żagli

Uczestnicy rejsu "Selma - Antarktyda - Wytrwałość" są coraz bliżej mety pierwszego etapu.

Za Selmą już 500 mil morskich. Żeglarze wkrótce dotrą do Cieśniny Magellana.

Meta pierwszego etapu rejsu znajduje się w chilijskim Punta Arenas. Załodze pod dowództwem kapitana Piotra Kuźniara do tego miejsca brakuje około dwóch dni drogi.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Dalsze plany żeglarzy uczestniczących w rejsie "Selma - Antarktyda - Wytrwałość":

- czerwiec 2014: trasa szlakiem Magellana w stronę Australii

- grudzień 2014: udział w regatach Sydney - Hobart

- styczeń i luty 2015: rejs Morzem Rossa

Relacja Janusza Cieliszaka prosto z pokładu "Selmy":

Serdecznie pozdrawiamy Zespół i Czytelników ŻAGLI z pokladu jachtu s/y Selma Expeditions. Mija 10 dni od startu z argentyńskiego Ushuaia. Kanał Beagle i lodowce Ziemi Ognistej oraz hałaśliwe lwy morskie już za nami. Wyprawa SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ powoli zbliża się do Patagonii.

Po całonocnej żegludze na otwartym Pacyfiku dotarliśmy do Kanału Cockburn prowadzącego prosto do Cieśniny Magellana. To już ponad 500 Mil Morskich (ponad 900 km.) od startu. Mało dokładne mapy zmuszają do ostrożnej nawigacji. Prognozy pogody na ogół nie sprawdzają się, ale jak dotąd mieliśmy tylko kilka dni sztormowych. Przeważają słabe wiatry i częste opady, czasami połączone ze śniegiem. Noce coraz dłuższe. To widomy znak, że nad ten rejon świata nadciąga zima. Do Punta Arenas - finałowego portu Pierwszego Etapu Wyprawy SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWALOSC jeszcze około dwa dni, ale jak zawsze wszystko zależy od pogody.
 
Biezace relacje na antenie radiowej Jedynki oraz w serwisach TVP INFO i na stronach magazynu i portalu ZAGLE. Zapraszamy do odwiedzania strony www.selmaexpeditions.com, gdzie w zakladce"SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWALOSC" umieszczone są aktualne komunikaty i zdjecia do pobrania za podaniem zrodla.

Janusz Cieliszak
- w imieniu Piotra Kuźniara, skippera s/y Selma Expeditions

CZYTAJ INNE RELACJE Z REJSU SELMY NA ŻAGLE.COM.PL

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.