"Selma Expeditions" wyrusza na Morze Rossa WIDEO

2015-01-14 11:27 ŁS/materiały prasowe

Do redakcji "Żagli" dotarł najświeższy komunikat z pokładu "Selmy Expeditions", która - przypomnijmy - pod koniec minionego roku dopłynęła do mety legendarnego wyścigu Sydney - Hobart.

Hobart, 14.01.2015.

Z pokładu s/y Selma Expeditions - specjalnie dla ŻAGLI

Rozpoczyna się czwarty i najtrudniejszy etap wyprawy: "Selma - Antarktyda - Wytrwałość" - rejs na najzimniejsze morze Antarktydy - Morze Rossa. Dwa tygodnie po zakończeniu regat Rolex Cup Sydney Hobart 2014 - kapitan Kuźniar wraz z 10-cio osobową załogą planuje wyjście z portu w Hobart rankiem 15 stycznia lokalnego czasu, (czyli w nocy 14/15 stycznia czasu polskiego). Na pokładzie Selmy cały czas trwają ostatnie treningi i prace porządkowe. Kierunek - Południe.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Dystans tego etapu to ok. 3,500 Mil morskich (ponad 6,500 km.). Trzeba dobrze wykorzystać najbliższe dni, na 17ego stycznia zapowiadany jest duży sztorm. Powrót z Morza Rossa wzdłuż Antarktydy do Argentyny to kolejne ok. 3,000 Mil morskich.

Planowane zamknięcie pętli wokoło Pacyfiku i zakończenie projektu nastąpi na przełomie marca i kwietnia. Więcej informacji i tracking rejsu: www.SelmaAntarktyda.com

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.