SAMOSTER trzyma kurs!

2014-01-29 11:03 (jkl)
Stowarzyszenie Samoster
Autor: Archiwum Żagli Logo Stowarzyszenia Samoster

Wczoraj w godzinach wieczornych w warszawskiej tawernie “Korsarz” odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia “Samoster” – aktywnej grupy żeglarzy ze stolicy, znanej m.in. z organizowania słynnych już niezwykle ciekawych spotkań z wybitnymi żeglarzami, konstruktorami i animatorami naszego środowiska.

W wyniku głosowania jednogłośnie (bo nie można wszak uznać za sprzeciw wstrzymania się od głosu samego zainteresowanego ;-)) ponownie wybrano na stanowisko prezesa zarządu stowarzyszenia Andrzeja Kapłana, któremu w działaniach będą pomagać doświadczeni kapitanowie - Wojciech Zientara i znany m.in. z naszych łamów Mariusz Główka. Powołano też 3-osobową komisję rewizyjną. Wynik wyborów przeprowadzonych w wyjątkowej jak na nasz kraj zgodzie i jednomyślności wskazuje na płynną kontynuację dotychczasowego stylu działania, a to dobrze rokuje!

Pozornie wydarzenie to nie zawiera nic sensacyjnego, ale pokazuje, że grupa zaprzyjaźnionych ludzi połączonych wspólną pasją może oddać swojemu środowisku niemałą przysługę, będąc opiniotwórczym gremium dla władz państwowych i ustawodawczych (“Samoster” był mocno i czynnie zaangażowany w nowelizację uprawnień żeglarskich i ustaw “wodniackich”), a także zintegrować lokalne środowisko wodniaków, przedstawiając im ciekawą ofertę edukacyjną, publicystyczną i towarzyską. I to od lat! Brawo! Tak trzymać!

Szczególne słowa uznania należą się prezesowi Andrzejowi Kapłanowi, ale także i innym organizatorom licznie odwiedzanych (czasem sala pęka w szwach!) wtorkowych spotkań “samosterowych” w “Korsarzu”. Przypomnijmy, że gościli tu ostatnio np.: Joanna Pajkowska, Jerzy Pieśniewski, Dominik Życki, a także wielu gości, którzy odbyli ciekawe rejsy. Były filmy, szanty, żeglarska Wigilia...

“Żagle” gratulują nowemu zarządowi “Samosteru” i życzą mu dalszych sukcesów w propagowaniu żeglarstwa według zasady, której same hołdują – “nie patrzcie, ile my sami wiemy o żeglarstwie, patrzcie, jakie wspaniałe jest żeglowanie!”

 

Andrzej Kapłan
Autor: Archiwum Żagli Prezes zarządu Stowarzyszenia "Samoster", Andrzej Kapłan
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.