Remontują morski jacht dla młodzieży z Domów Dziecka

2018-03-02 13:31 inf. pras. Fundacji Break The Limits
Jacht Vingilot
Autor: mat. pras. Fundacji Break The Limits

Fundacja Break The Limits, która pomaga podopiecznym z Domów Dziecka w przełamywaniu ich własnych barier i słabości, rusza z kolejną, ambitną inicjatywą „Misja Morze”. Celem projektu jest zebranie środków za pośrednictwem platformy crowdfundingowej wspieram.to i remont jachtu, na którym organizowane będą morskie rejsy dla wychowanków Domów Dziecka i trudnej młodzieży.

Nie od dziś wiadomo, że żeglarstwo jest dyscypliną sportową, która nie tylko sprawia frajdę, ale również wychowuje i pozwala przełamywać własne bariery. Jednak przede wszystkim kształtuje i wzmacnia charaktery, uczy dyscypliny, nawiązywania kontaktów między ludzkich, pracy w zespole, a przede wszystkim pokory i szacunku. Dlatego też Fundacja Break The Limits od kilku lat realizuje żeglarskie projekty dla młodzieży z Domów Dziecka.

– Naszym najnowszym projektem jest "Misja Morze". Rok temu Fundacja otrzymała od jednego z darczyńców polski jacht futuro. Jednostka przez blisko 20 lat stała na suchym lądzie zamiast pływać po morzach. Mimo że jego stan techniczny, jak na swój wiek, jest dobry, to wymaga on remontu, gruntownego odświeżenia i wyposażenia w niezbędny sprzęt. Pozwoli to na tchnięcie w jacht nowego życie i bezpieczny powrót na wodę, dzięki czemu fundacja zyska w pełni sprawny jacht do organizacji rejsów dla swoich podopiecznych – mówi Karol Masłowski, prezes Zarządu Fundacji Break The Limits.

Fundacja w ramach projektu "Misja Morze" zamierza gruntownie odświeżyć jacht i wykonać wszelkie niezbędne naprawy, które pozwolą bezpiecznie go zwodować. W zakresie prac zaplanowano m.in.: piaskowanie dna, malowanie burt i pokładu, serwis instalacji hydraulicznej steru, montaż pomp zęzowych, serwis silnika i oświetlenia nawigacyjnego oraz montaż wind i wymianę okien. Całkowity koszt tych podstawowych prac został wyceniony przez profesjonalnego szkutnika. Fundacja na odbudowę jachtu potrzebuje zebrać kwotę wysokości 90 000zł.

Jacht Vingilot
Autor: mat. pras. Fundacji Break The Limits

O projekcie opowiada Marek Najar, członek Rady Fundacji Break The Limits: – Nasz cel jest bardzo ambitny, ale i inicjatywa bardzo szczytna. Oczywiście zebranie niezbędnych środków jest dużym wyzwaniem. Dlatego stworzyliśmy kampanię w serwisie crowdfundingowym wspieram.to. W tym przypadku wszyscy wspólnymi siłami możemy odbudować jacht, który będzie pływać w służbie młodzieży z Domów Dziecka.

Każdy kto chciałby zostać donatorem projektu, może wesprzeć "Misję Morze" choćby drobną kwotą, choćby 10zł, a przy okazji otrzymać jedną z wyjątkowych nagród przygotowanych przez fundację. Wśród nich pamiątkowe kubki, koszulki, wizyta na jachcie, wyjazd do stoczni - aby osobiście podpatrzyć przebieg prac, czy wreszcie udział w jednym z rejsów po Zatoce Gdańskiej.

Do końca projektu pozostało niespełna 60 dni. W tym czasie potrzeba zebrać całą kwotę aby mógł on wystartować. Dla organizatorów każda pomoc jest istotna, zarówno osób indywidualnych jak i firm.

"Misja Morze" jest to pierwszy w Polsce projekt, który zakłada stworzenie morskiego jachtu, który w pełni służyć będzie wychowankom z Domów Dziecka oraz trudniej młodzieży. Projekt w pełni realizowany jest przez Fundację Break The Limits.

Projekt wspierać można na stronie: https://wspieram.to/MisjaMorze
Więcej informacji o fundacji i projektach na stronie: http://www.breakthelimits.pl/

***

Jacht Vingilot
Autor: mat. pras. Fundacji Break The Limits

Więcej o Fundacji Break The Limits:

Fundacja Break The Limits zrodziła się z pomysłu trójki przyjaciół: Olka, Karola i Piotrka. Mniej więcej na początku 2013 roku, postanowili ruszyć z projektem, który pozwoli im spełniać własne marzenia. Głównym założeniem było przełamywanie barier i walka z własnymi słabościami, ale w połączeniu ze zdobywaniem i odkrywaniem ciekawych miejsc na świecie. Za każdym razem ważny był sposób – najlepiej taki który wymagał od nich dużego wysiłku i determinacji. Motywacją do działania było wyznaczanie sobie celów, a następnie ich skuteczne realizowanie. Bardzo szybko zorientowali się że to czego oni sami mają pod dostatkiem – brawura w połączeniu z rozwagą, determinacja, silna wola, samodyscyplina to cechy które najtrudniej jest wykształcić, jeśli nie ma się tego w genach. Te pierwsze młodzieńcze marzenia zrealizowali dość szybko: zdobycie Nordkaap, Mont Blanc czy wyprawa wokół Sri Lanki. Podczas startu w pierwszym w Polsce triathlonie z legendarnej serii Ironman 70.3 wraz z polskimi paraolimpijczykami zdali sobie sprawę, że jest wiele osób które przełamują swoje limity w różny sposób i zdali sobie wówczas sprawę, że warto ich w tym wpierać w sposób bardziej zorganizowany.

W ten właśnie sposób, pomysł grupy przyjaciół, którzy zapragnęli spełniać swoje marzenia, przerodził się w projekt, którego misją jest wspieranie innych ludzi w dążeniu do celu i realizacji marzeń. Tak narodziła się Fundacja Break The Limits, która wspiera innych w przełamywaniu własnych słabości i ograniczeń poprzez wychodzenie poza codzienną rutynę realizując swoje pasję i marzenia.