Rejs "Katharsis II": "badajmy się – nie dajmy się" [WIDEO]

2017-01-02 12:50 JJC/MediaPartners.pl
Hanna Leniec
Autor: Archiwum Katharsis II - AntarcticCircle60S.com Hanna Leniec

Wyjątkowy rejs "Katharsis II" dookoła Antarktydy zadedykowany zostanie profilaktyce i walce z nowotworem piersi u kobiet. Polecamy rozmowę z Hanną Leniec prosto z pokładu s/y "Katharsis II" w trakcie rejsu w okolicy Przylądka Dobrej Nadziei oraz komentarz dr n.med. Moniki Nagadowskiej nagrany w Centrum Onkologii w Warszawie.

Kapitan Mariusz Koper i załoga s/y "Katharsis II"  planują wyjątkowy rejs non stop dookoła Antarktydy, wzdłuż 60 stopnia szerokości geograficznej południowej, ze startem w Kapsztadzie (RPA) oraz z metą w Hobart (Australia). Przygotowując się do żeglowania po najbardziej niegościnnych wodach na Ziemi, uczestnicy przeszli dokładne badania lekarskie. U Hanny Leniec, drugiego oficera jachtu wykryto raka piersi. Potrzebna była natychmiastowa operacja, którą wykonano w Centrum Onkologii w Warszawie. Konieczne są dalsze zabiegi.

Projekt, przygotowywany zgodnie z wymaganiami Światowej Rady Rekordów Żeglarskich WSSRC/ISAF, został przełożony na grudzień 2017. Rejs będzie realizowany z udziałem pełnej załogi, po zakończeniu niezbędnej rehabilitacji Hanny. Decyzją amatora i całej załogi s/y "Katharsis II" będzie dedykowany profilaktyce i walce z rakiem piersi u kobiet.

Hanna Leniec zdecydowała się otwarcie opowiadać, za pośrednictwem własnego blog, na stronie Projektu i we współpracy z wybranymi mediami, o swojej chorobie aby przekonać inne kobiety, w tym żeglarki, do aktywnej profilaktyki i walki z rakiem piersi. Podstawowe przesłanie Hanny: "Badajmy się - Nie dajmy się" jest wspólnym mianownikiem cyklu relacji, które będą przygotowywane w trakcie przygotowywania i przebiegu rejsu "Katharsis II - Dookoła Antarktydy non stop wzdłuż 60 st. S". Konsultantem medycznym tych relacji jest Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.

Pierwsza relacja została zrealizowana w pierwszej połowie grudnia 2016 – dzień po operacji, kiedy Hanna i cała załoga s/y "Katharsis II" musiała gwałtownie dostosować się do nowej sytuacji. Dwa tygodnie później, za zgodą lekarzy - Hanna powróciła na krótko na pokład jachtu żaglowego czekającego w Central Marina w Kapsztadzie (RPA), aby wziąć udział w rejsie treningowym.

Rozmowa z Hanną Leniec odbyła się w okresie Świat Bożego Narodzenia 2016 na Przylądku Agulhas w RPA oraz na pokładzie s/y "Katharsis II" w trakcie rejsu w okolicy Przylądka Dobrej Nadziei. Komentarz dr n. med. Moniki Nagadowskiej został nagrany w tym samym czasie w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie.

Więcej informacji na temat Projektu - na stronie Projektu: http://antarcticcircle60s.com/

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.