Regaty żeglarskie W-MOIIB. Znamy zwycięzców

2014-10-01 15:46 Informacja prasowa

Za nami już II Regaty Żeglarskie W-MOIIB. Impreza odbyła się w sobotę 6 września na jeziorze Ukiel (Krzywe) w Olsztynie.W zawodach wystartowało 16 załóg (3 osobowych) w klasie OMEGA standard.

Regaty odbyły się w dwóch klasyfikacjach:
w rywalizacji IZB Okręgowych na szczeblu Krajowym
w rywalizacji okręgowej Warmińsko-Mazurskiej OIIB

Regaty uświetnili swoją obecnością: Z-ca Prezydenta Olsztyna - Halina Zaborowska-Boruch , Przewodniczący Mazowieckiej OIIB - Mieczysław Grodzki wraz z v-ce Przewodniczącym  Romanem Lulisem,  Przewodniczący Wielkopolskiej OIIB - Włodzimierz Draber,   Przewodniczący Podkarpackiej OIIB - Zbigniew Detyna,  Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Śląskiej OIIB - Edmund Janica oraz członkowie Rady W-MOIIB.

O godz. 8.00 rano otwarcia Regat dokonali Mariusz Dobrzeniecki Przewodniczący Rady W-MOIIB wraz z Panią Haliną Zaborowską-Boruch , witając przybyłe załogi oraz obecnych gości, życzyli załogom pomyślnych wiatrów. Po losowaniu numerów startowych i łodzi   rozdano członkom załóg oraz gościom okolicznościowe koszulki z logo regat. Dwóch członków Rady Piotr Narloch i Jerzy Żarkiewicz W-MOIIB  stanęli w szranki walki na wodzie.

Przewodniczący Rady W-MOIIB z gośćmi obserwował zaciętą rywalizację załóg  z pokładu  łodzi motorowej.  Część gości „zaokrętowała” się na łodzi flagowej sędziego regat pozostali dopingując zaprzyjaźnione załogi a także pomagali w ustalaniu kolejności załóg na mecie.

Pogoda dopisała, świeciło słońce a wiatr osiągał prędkość stałą ok. 14 km/h w porywach do 36 km/h. Jednak tych porywów wiatru było stosunkowo mniej niż w ubiegłym roku co nie pozwalało na osiąganie zeszłorocznych prędkości i przechyłów co też powodowało, że załogi musiały się uciekać do swojego doświadczenia w pływaniu przy wolniejszych wiatrach co wymagało nie lada umiejętności.  W ubiegłym roku prędkość wiatru pozwoliła nam na przeprowadzenie 4 biegów w każdej turze.

Między godz. 10.00 a 13.00 odbyły się 3 biegi, a po przerwie między godz. 15.00 a 18.00 kolejne 3. Każdy bieg trwał około 40 minut na podanej poniżej trasie:

Na zakończenie regat zwycięskie załogi otrzymały puchary a pozostali uczestnicy regat również pamiątkowe kompasy, które wręczyli Pani Halina Zaborowska-Boruch Z-ca Prezydenta Olsztyna i Mariusz Dobrzeniecki Przewodniczący Rady W-MOIIB przy udziale   Wacława Szukiela sędziego regat byłego olimpijczyka i wielokrotnego reprezentanta Polski.

W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli :
Klasyfikacja krajowa PIIB (miejsca pucharowe) :
1. Załoga : Ryszard Kwiatkowski, Romuald Skrzypek, Zdzisław Gośniak
Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
2. Załoga : Sławomir Leleń, Andrzej Michalak, Paweł Stolarczyk
Warmińsko-Mazurska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
3. Załoga : Bogdan Makagon, Andrzej Kopka, Edward Żyniewicz
Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

W klasyfikacji okręgowej W-MOIIB pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie Maciej Paliński, Paweł Małachowski, Tomasz Uss, przez co, zgodnie z przyjętymi zasadami uzyskali nominację do reprezentowania W-MOIIB w Żeglarskich Mistrzostwach Polski zaplanowanych na przyszły 2015 rok.
W mowie końcowej po wręczeniu pucharów i upominków Pani Prezydent Halina Zaborowska-Boruch pogratulowała zwycięzcom i uczestnikom regat za znakomitą zabawę.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Przewodniczący Rady Mariusz Dobrzeniecki, podziękował za czynny udział oraz rywalizację Fair play i zapowiedział, że w przyszłym roku najpierw odbędą się mistrzostwa „powiatowe” tak aby dać szansę udziału w regatach większej ilości załóg z terenu województwa, natomiast po nich mistrzostwa ogólnokrajowe. Następnie uczestnicy regat oraz goście wzięli udział w spotkaniu integracyjnym przy akompaniamencie zespołu muzycznego prezentującego szantowe rytmy. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Bardzo dziękujemy żeglarzom i gościom za udział w regatach w przyjacielskiej atmosferze z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.